Ana sayfa Global Haberler Nintendo Switch Online Duyurusu Yapıldı

Nintendo Switch Online Duyurusu Yapıldı

839
Nintendo Switch Online Duyurusu Yapıldı
Nintendo Switch Online Duyurusu Yapıldı

Nintendo Switch Online Duyurusu Yapıldı! – Hubogi Piyasaya çıktığı ilk yıldan itibaren rekor satış rakamlarına ulaşan Nintendo’nun yeni konsolu Nintendo Switch geçtiğimiz yılın Haziran aylarında online servis hakkında bir açıklama yapmıştı. Geçtiğimiz günlerde ise bu açıklamayı resmiyete kavuşturdu ve Nintendo Switch Online tarihini açıkladı.

Nintendo Switch Online ile oyuncular çoklu oyuncu modu olan oyunları oynayabilecek. Nintendo yapmış olduğu açıklamada Switch Online’ı Eylül ayında hizmete sokmayı planladıklarını belirtti.

Nintendo, Switch Online ile her ay klasikleşmiş Nintendo oyunlarını servise sunacak ve bu oyunları yalnızca bir ay içerisinde oynanabilecek. Yeni ay ile yeni bir oyun sisteme eklenecek. Servisin aylık olarak 3.99 $, üç aylık 7.99 $, yıllık ise 19.99 $ olarak fiyatlandırma paketleri olacak.

Ayrıca sistemde yayınlanacak olan bazı 8 ve 16 bitlik oyunları ve multiplayer modlarını oynayabilmek için de kullanıcıların Switch Online sistemine abone olması gerekecek.

Sistemin kullanıcı tarafında nasıl bir tepki alacağı ve sonucunda nasıl bir geri dönüşün olacağını Nintendo Switch Online servisinin yayına başladığı tarih itibariyle göreceğiz. Ancak Nintendo’nun stratejisi başarılı giden konsol satışlarını daha da yukarıya çekmek için yapılmış bir hamle olduğunu söyleyebilir.