Ana sayfa Global Haberler Electronic Arts Amerika’da En Nefret Edilen Firma Seçildi

Electronic Arts Amerika’da En Nefret Edilen Firma Seçildi

1784
Electronic Arts Amerika’da En Nefret Edilen Firma Seçildi
Electronic Arts Amerika’da En Nefret Edilen Firma Seçildi

Electronic Arts Amerika’da En Nefret Edilen Firma Seçildi! – Hubogi Kara bulutlar Electronic Arts’ın üzerinde dolaşmaya devam ediyor. Son yıllarda yapmış oldukları tartışmalı stratejiler ile oyuncularla arası açık olan şirket şimdi de Amerika da en sevilmeyen beşinci şirket seçildi.

Amerika da saygın finans sitelerinden biri tarafından düzenlenen müşteri anketleri sonucunda açıklanan 20 firmada Electronic Arts 5. Oldu. Listede Facebook, Fox, Trump Organization gibi tanıdık isimlerde yer alıyor.

Electronic Arts’ın bu listede yer almasının başlıca sebepleri arasında başarılı oyun stüdyolarını satın alıp kapatması yer alıyor. Oyunseverler tarafından büyük tepki gören bu olayda Visceral Games’i sebepsiz olarak kapatmış ve stüdyonun geliştirmekte olduğu Uncharted benzeri Star Wars oyununu da iptal etmişti.

Bardağı taşıran damlaların sonuncusu da Star Wars Battlefront 2 oyununda yaşanan mikro ödeme fiyaskosu oldu. Oyuncular tarafından büyük tepkilere neden olan bu strateji konusunda Electronic Arts he ne kadar geri adım atsa da tepkilerden kurtulamadı.

Listede Electronic Arts dışında Facebook gibi tanıdık isimlerde yer alıyor. Listenin 18. Sırasında bulunan Facebook’un yanı sıra 12. Sırada Trumps Organization, ikinci sırada Fox Entetainment ve ilginç bir şekilde Amerikan Ulusal Futbol Ligi NFL de üçüncü sırada yer alıyor.