George RR Martin: Elden Ring, Dark Souls’un Devamı Niteliğinde

  36
  elden-ring

  George RR Martin: Elden Ring, Dark Souls’un Devamı Niteliğinde! Efsanevi Game of Thrones serisinin yazarı George R.R. Martin’e bir fantezi kurgu yazarı olmanın aksine bir video oyunu üzerinde çalışmanın ne kadar farklı olduğu soruldu. Martin bu soruyu, “Aslında oldukça farklı,” diye yanıtlıyor. “Birkaç video oyunu oynadım. Büyük bir video oyuncusu değilim. Ama oyunun adı Elden Ring ve bu, birkaç yıl önce Dark Souls adlı Japonya’dan çıkan bir oyunun devamı.”

  Fragmanda Gördüklerimizi Onaylıyor

  George’un zaten fragmanı gördükten sonra fark ettiğimiz şeyi temelde onaylaması güzel: Elden Ring gerçekten her zaman Dark Souls için bir sonraki adım olarak düşünülmüştü. Martin, “Üzerindeki çalışmam aslında yıllar önce yapıldı: bu oyunlar film gibi, geliştirmeleri uzun zaman alıyor” diye devam ediyor Martin. “Temelde oyunu kurmak için yaratılmış bir dünya istediler, dünya kurmanın fantezi ve bilim kurguda büyük bir yeri var. Gerçekten karakterlerden ve olay örgüsünden bahsetmiyorsunuz, ancak dünya neredeyse her şey kadar önemli: Tolkien’in Orta Dünyası, Robert E Howard’ın Hyborean yaşı, Isaac Asimov’un Foundation evreni…”

  FromSoftware'in yeni oyunu Elden Ring nihayet bu hafta tanıtılıyor gibi | DonanımHaber

  “Martin Etkisi Nerede?”

  Elden Ring’in tanıtım fragmanı, Martin etkisinin nerede olduğu konusunda bazı meraklar uyandırdı ve bu sorunun cevabı açık bir şekilde: her yerde olacak. Martin geliştiriciler ve stüdyo ekibi için, “Onlar için oldukça ayrıntılı bir arka plan biliyorsunuz, üzerinde çalıştım ve sonra oradan aldılar, gerçekten onları en son gördüğümden bu yana birkaç yıl geçti” diyor. “Ama periyodik olarak gelip bana tasarladıkları bazı canavarları ya da en son özel efektleri ya da harika şeyleri gösterirlerdi, ancak oyun çok yavaş gelişiyor ve Ocak’ta çıkacağına inanıyorum. Herkes gibi onu yani oyunu görmekten heyecan duyuyorum.”. Ayrıca Miyazaki de açıklamalarda bulundu.

  Görünüşe göre ruh çağırmanın ‘toplanabilir’ bir yönü var. Miyazaki, “…ayrıca ölen düşmanların ruhlarını çağırabilmek ve onları savaşlarda müttefik olarak kullanabilmek gibi bir dizi [alternatif] öğeye sahibiz” diyor. Miyazaki, Elden Ring’de dünyaların ne kadar gizliliğe elverişli olduğunu açıklıyor ve kulağa oldukça tanıdık geliyor. “Örneğin uzun çimlerde çömelebiliyor, gizlice girebiliyorsunuz ve daha zor tespit edilebiliyorsunuz.”.

  Daha fazla içerik için tıklayın

  Bizleri sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz!