Ana sayfa Global Haberler Gearbox, Captured Dimensions’ı Satın Aldı

Gearbox, Captured Dimensions’ı Satın Aldı

12
Gearbox, Captured Dimensions'ı Satın Aldı

Video oyun devi Gearbox Entertainment, film geliştirme konusunda verimli bir deneyime sahip olan ve 3D teknolojisi öncülerinden Captured Dimensions’ı satın aldı.

Gearbox, Captured Dimensions'ı Satın Aldı

Gearbox Entertainment’ın Captured Dimensions’ı satın almasıyla, son yıllardaki oyun şirketi satın alımlarının listesinin 2023’e kadar devam edebileceğini söyleyebiliriz. Şirketler daha önce çeşitli oyun projelerinde birlikte çalışmışlardı. Şirket yetkililerinin açıklamaları, satın alımın nedenini ve bu satın alımın her iki şirket için ileriye dönük olarak ne anlama geldiğini de açıkladı.

3D tarama şirketi Captured Dimensions, eğlence sektöründe deneyimli bir şirket olarak tanınıyor. On yıllık iş hayatı boyunca Lionsgate, EA, Sony Pictures ve Netflix gibi sektör devleriyle çalıştı. Film katkılarından bazıları; Avatar filmleri, Black Panther, Joker, A Wrinkle in Time ve birçok büyük proje. Öte yandan Gearbox Entertainment’ın video oyunu geliştirme sektöründeki çalışmaları da iyi bilinmektedir. Borderlands serisi, Tiny Tina’s Wonderlands ve Duke Nukem 3D isimli meşhur oyunları geliştirmişlerdir. Bu iki şirketin daha önceki ortaklıkları nedeniyle gerçekleşen satın alım, her iki tarafça olumlu karşılandı.

Gearbox, Captured Dimensions'ı Satın Aldı
Captured Dimensions

Captured Dimensions’ın başkanı ve kurucusu Jordan Williams, şirketin satın alınmasına  ilişkin bir açıklama yaptı. Williams, birleşmenin “bize büyüme ve fırsat için inanılmaz bir pist sağlayacağını” ve şirketin “müşterilerimize ve yeni ortaklarımıza sınıfının en iyi hizmetlerini sunmayı” dört gözle beklediğini söyledi. Ayrıca “dünyanın en yetenekli geliştiricilerinden bazılarıyla” çalışmak için heyecan duyduğunu belirtti. Williams’ın satın alım sonrasında da şirkette kalması ve doğrudan Gearbox’ın başkanı ve kurucusu Randy Pitchford’a rapor vermesi bekleniyor.

Gearbox Entertainment, şirketin baş işletme sorumlusu Sean Haran tarafından yayınlanan bir açıklamada da bu konu hakkında bir açıklama yer aldı. Gearbox’a katılacak olan yetenekleri öven Haran, “bu anlaşma Gearbox ailesine birçok kilit alanda zengin bir yetenek getiriyor ve onları ağırlamaktan heyecan duyuyorum” dedi. Haran ayrıca bu satın alımın Gearbox’a getirdiği teknolojik fırsatlardan da bahsederek şunları söyledi: “Bu satın alım, gelecekteki projeler için inanılmaz bir teknoloji getiriyor ve birden fazla iş birimindeki stratejik ortaklara sunulan tekliflerin daha da genişletilmesini sağlıyor.”

Gearbox’ın Şangay’daki yeni stüdyosu ve Captured Dimensions’ın satın alınması haberleriyle birlikte 2023, oyun şirketi için heyecan verici bir yıl olmaya aday. Captured Dimensions’ın yüksek kaliteli 3D teknolojisi sunma konusundaki deneyiminin önümüzdeki yıllarda video oyun endüstrisini geliştirmeye devam edeceğini umuyoruz. Ne olursa olsun, kendini kanıtlamış iki yetenekli şirketin birleşimi, hayranları için mükemmel bir haber. İki şirketin bundan sonra video oyun endüstrisine neler katacağını görmek ilginç olacak.