Ana sayfa Global Haberler Gamevil ve Com2us Amerika Ofislerini Birleştirdi

Gamevil ve Com2us Amerika Ofislerini Birleştirdi

992
Gamevil ve Com2us Amerika Ofislerini Birleştirdi
Gamevil ve Com2us Amerika Ofislerini Birleştirdi

Gamevil ve Com2us Amerika Ofislerini Birleştirdi! – Hubogi Mobil oyun geliştirici şirketleri olan ve aynı zamanda Güney Kore merkezli olan iki şirket Gamevil ve Com2us Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ofislerini birleştirme kararı alarak Gamevil Com2us USA’I kurdular.

Bu ortaklık çalışması ile açılacak olan yeni stüdyo, Gamevil USA ve Com2us USAofislerini yeni tek merkezde oluşacak olan ofiste birleştirecek. Yeni stüdyo Kuzey Amerika pazarı için ortak ticari faaliyetler, servis operasyonları ve pazarlama faaliyetleri gerçekleştirecek.

İki şirket için bölgesel ofis birleştirme stratejileri ilk defa yapılan bir durum değil. Geçtiğimiz Temmuz ayında Güney Koreli iki şirket Almanya merkezli ofislerini ve Singapur merkezli ofislerini de birleştirerek bu bölgelerde de yeni stüdyolar kurmuştu.,

Ayrıca 2013 yılında Com2us’un hisselerini satın alan Gamevil Seul merkezli olarak iki ayrı stüdyo şeklinde faaliyetlerine devam etmektedir. Com2us RPG tarzında oyunlara ağırlık verirken bu tarzda Summoners Wars oyunu ile büyük bir gelir elde etmişti.

Geliştiriciler yapılan yeni birleşme ile birlikte gelecekte yeni bir MMO oyunu planladıklarını belirtti. Ayrıca Skybound ile çizgi roman ve animasyon fırsatları ve Funko ile ortaklık kurduklarını da belirtti.