Ana sayfa Global Haberler Supercell, Mobil Oyun Stüdyosuna Yatırım Yaptı

Supercell, Mobil Oyun Stüdyosuna Yatırım Yaptı

499
Supercell, Mobil Oyun Stüdyosuna Yatırım Yaptı
Supercell, Mobil Oyun Stüdyosuna Yatırım Yaptı

Supercell, Mobil Oyun Stüdyosuna Yatırım Yaptı! – Hubogi Londra merkezli mobil oyun geliştiricisi olan Trailmix’e Supercell tarafından 4.2 milyon dolarlık yatırım yapılıyor.

Clash of Clans efsanesinin geliştirici firması olan Supercell, Tristan Clark ve Carolin Krenzer tarafından yeni stüdyolarını Aralık 2017 ‘de kuran Trailmix ile ortaklık yapacak. Yatırım sonrasında şirket tamamen mobil cihazlara oyun üretimi ve birleşimi üzerine yoğunlaşacak.

Supercell CEO’su Ilkka Paananen yapmış olduğu açıklamasında, “Carolin ve Tristan’ın Trailmix için sahip oldukları vizyondan bir hayli etkilendik, sıradan oyun türleri yerine sınırları zorlayan ve piyasaya tamamen yeni şeyler getirmek için çaba gösteren gerçek bir tutkuları var” sözlerine yer verdi.

Ayrıca Paananen sözlerinin devamında “Supercell’de harika oyunların oluşturulmasının en iyi ekipler ve mükemmel bir kültüre ait olduğuna inanıyoruz. Tristan ve Carolin bunu bir kere yaptıklar ve şimdi tekrar yapacaklar, daha iyi yerlerde olacaklar.  Ayrıca Londra oyun geliştirmek için harika bir şehir. Bu yeni serüvenin ve yolculuğun bir parçası olmaktan dolayı çok memnunuz” yer verdi ve konuşmasını tamamladı.

Supercell bu yatırımı ile birlikte son zamanların en büyük yatırımlarından birini gerçekleştirdi. Geçtiğimiz yıl Supercell’in yaptığı en büyük yatırım ise Space Ape Games mobil oyun geliştirici firmasının %62 ‘lik hisselerini 55.8 milyon dolara satın almasıydı.