Ana sayfa Global Haberler Gameloft Geçtiğimiz Yıl Mali Raporları Açıklandı

Gameloft Geçtiğimiz Yıl Mali Raporları Açıklandı

991
Gameloft Geçtiğimiz Yıl Mali Raporları Açıklandı
Gameloft Geçtiğimiz Yıl Mali Raporları Açıklandı

Gameloft Geçtiğimiz Yıl Mali Raporları Açıklandı! – Hubogi Vivendi, Gameloft’un geçtiğimiz yılın 31 Aralık tarihi ile biten mali yıl raporlarını açıkladı. Gameloft her gün 2,5 milyon yükleme alsa da MAU ve DAU’larda düşüşe engel olamadı.

Rapora göre Gameloft yıllık % 15 artış göstererk 15,6 milyon dolarlık toplam gelir elde etti. Şirketin karlılık oranı ise yıllık yüzde 73.9 oranında artış göstererek 1,6 miyar dolara yükseldi.

Gameloft, yıl boyunca 322,6 milyon dolar ciroya ulaşırken aynı dönem içerisinde 5 milyon dolar EBITA üretti. Şirketin en büyük büyümesi ise yıllık yüzde 93 artışla Gameloft Reklamcılık Çözümleri segmentinden geldi. Bu segment Gameloft’un toplam gelirinin yüzde 14,1 ‘ini oluşturuyor.

Günlük indirme sayısının oldukça yüksek olmasına rağmen MAU’lar 128 milyona, DAU’lar ise 15 milyona düştü. Ayrıca şirketin gelirinin yüzde 65 ‘ini Dragon Mania Legends, Disney Magic Kingdoms, March of Empires, Asphalt 8: Airborne ve Dungeon Hunter 5 gibi yapımlardan elde ettiği belirtildi.

Raporda Gameloft’un New Orleans stüdyosunun kapatılması ve Madrid’deki ofiste işten çıkarma söylentilerine yer verilmedi.