Ana sayfa Global Haberler THQ Nordic, Koch Media Şirketini Satın Aldı

THQ Nordic, Koch Media Şirketini Satın Aldı

346
THQ Nordic Koch Media Şirketini Satın Aldı
THQ Nordic Koch Media Şirketini Satın Aldı

THQ Nordic Koch Media Şirketini Satın Aldı! – Hubogi İki yıl önce THQ Nordic adı ile oyun piyasasına dönen THQ’nun geliştirmekte olduğu oyun duyurularının ardından bir sürpriz haber daha geldi. Darksiders III gibi oyunların geliştiricisi olan THQ Nordic, geçtiğimiz günlerde Koch Media şirketini satın aldığını açıkladı.

Dead Island, Saints Row ve Metro gibi başarılı serilerin yayıncısı olan Koch Media yapılan satın alma işlemi ile artık Saints Row sersisinin geliştirici firması Volition, Homefront: The Revolution oyunu yapımcısı Dambuster Studios ve Galaxy on Fire serisi yayıncısı Fishlabs Entertainment  ile birlikte bahsi geçen oyunların yeni yayıncısı THQ Nordic olacak.

Koch Media Yöneticisi Klemens Kundratitz yapmış olduğu açıklamada “THQ Nordic’in Koch Media ile strateji büyümesinde başarılı bir adım olacağına inanıyorum. Ayrıca oyun yayınlama ve geliştirme konusunda uzun süreli deneyimi olan THQ Nordic’in gerekli başarıyı elde etmek için yetenek ve sermayeleri var.” Şeklinde konuştu.

2013 yılında kapatılan THQ yapımları Koch Media ve Saints Row gibi geliştiricilere devredilmişti. Yapılan bu anlaşma ile Metro serisi bir anlamda evine geri dönmüş olacak.