Ana sayfa Türkiye'den Haberler Galatasaray Mobilde Strike of Kings ile Hareket Edecek

Galatasaray Mobilde Strike of Kings ile Hareket Edecek

1034
Galatasaray Mobilde Strike of Kings
Galatasaray Mobilde Strike of Kings ile hareket edecek

Galatasaray Mobilde Strike of Kings ile Hareket Edecek! Türkiye’nin en büyük spor klüplerinden Galatasaray, dijital dünyanın peşini bırakmıyor. Sene içinde League of Legends takımı kurarak lig mücadelesi veren Galatasaray, kadrosuyla bekleneni veremeyip bir alt lige düşmüştü ama bu sene eSpor’da tekrar adından söz ettirmek için Strike of Kings isimli Mobil Moba oyunu ile bir anlaşma yaptı ve tekrar espor sahalarına ışık yaktı.

Dünyaca ünlü Çin firması Tencent’in yeni nesil Mobil Moba oyunu Strike of Kings, bildiğiniz gibi Gaming Istanbul’da tanıtılmış ve ülkemize hızlı bir giriş yapmıştı. Bir çok espor klubünün bu oyun için takımlar kurduğunu biliyorduk ve 2 3 hafta önce Galatasaray Tencent ile bir anlaşma yaptı ve kısa bir açıklama ile duyurusunu yaptı.

Tencent Denizaşırı Pazarlar Pazarlama Direktörü Vincent Gao, Strike Of Kings oyunu ile Türk oyun pazarına 2017 yılında 5 milyon dolar yatırım yaptıklarını belirterek “Türkiye, mobil oyunda en yüksek potansiyele sahip ülkelerden biri. Avrupa ve Asya arasındaki ayrıca Batı ve Doğu arasındaki köprü olması açısından da çok önemli. Doğuda başarılı olan bir oyunun Batıya yayılması için ilk istasyonun Türkiye olması gerekiyor” dedi.

Galatasaray Spor Kulübünden konuyla alakalı yapılan açıklama ise şöyle oldu; Galatasaray Spor Kulübü ile Çinli Tencent firması tarafından geliştirilen Strike of Kings arasında mobil oyun sponsorluğu anlaşması sağlanmıştır. Konuyla ilgili detaylı bilgi önümüzdeki günlerde düzenlenecek bir basın toplantısı ile kamuoyuyla paylaşılacaktır.

Hubogi olarak hem ülkemizde hem de globaldeki eSpor haberlerini ve sponsorlukları takip ediyoruz, Galatasarayın da önümüzdeki günlerde yapacağı açıklamalar bu sayfalarda yerini alacak.