Ana sayfa Global Haberler 1 Milyon Dolar Kazancı Geçen İlk LoL Profesyoneli Faker Oldu

1 Milyon Dolar Kazancı Geçen İlk LoL Profesyoneli Faker Oldu

2062
1 Milyon Dolar Kazancı Geçen İlk LoL Profesyoneli Faker Oldu
1 Milyon Dolar Kazancı Geçen İlk LoL Profesyoneli Faker Oldu

1 Milyon Dolar Kazancı Geçen İlk LoL Profesyoneli Faker Oldu. Dünyanın en çok kazanan eSporcuları her zaman topluluk tarafından ilgi odağı olmuştur. Son dönemde League of Legends haberleri ülkemizde olduğu gibi dünyada da ilgiyle takip ediliyor ve global oyunculardan biri, kazancı ile 1 milyon dolarlık geliri aşmış durumda. Tüm LoL severlerin hemen hemen bildiği ve tanıdığı Lee “Faker” Sang Hyeok, Esports Earnings isimli sitenin verisine ve takibine göre 35 turnuva sonunda 1.000.000$’lık gelir elde etmiş durumda.

Faker, bu limiti aşan ilk Ligi oyuncu. Şimdi, 35 turnuvadan sonra, 21 yaşındaki Güney Koreli süperstar, takım arkadaşlarıyla ödülleri paylaştıktan sonra toplam 1.047 milyon dolar kazdı. Bu, League of Legends oyuncuları için de çok önemli bir haber. Faker, genellikle orta koridorda oyunuyor ve agresif bir tarzı hakim kılıyor. Pek çok taraftar onu şimdiye kadarki en iyi oyuncu olarak görüyor ve Twitch gibi sitelerdeki en fazla ilgiyi toplayan streamerlardan biri.

Faker, ekibi SK Telecom T1, geçen hafta sonu Sao Paulo, Brezilya’daki Mid-Season’da(MSI 2017) zafer kazandıktan sonra 1 milyon dolardan fazla kazanabildi. MSI’da tüm League of Legends Bölgesel liglerinden 13 davetiye ile gelen ekipler yer aldı. Bu takımlar 1,69 milyon doların üzerinde para ödülü için mücadele ettiler. Sonunda SK Telecom T1 ve Faker 676.000 doları bulan en büyük ödülü aldı.

Faker, League of Lefends oyuncularının kazancını da belirlemiş gibi gözüküyor. League of Legends ve Dota 2, Warcraft III için The Ancients modunun savunmasından çıkmış ancak Dota 2’ye sahip olan ve işleten Valve, on milyonlarca dolarlık, fan destekli devasa ödül havuzlarıyla rekabet ortamını güçlendirmişti. Bu durum Pakistan’dan 18 yaşındaki Sumail Hassan gibi genç bir oyuncu için 2.46 milyon dolar kazandı. Ve Hasan, toplam Dota 2 kazançları açısından sadece 3. Dota 2’nin parasal havuzu, oyun içerisindeki turnuva paketinin satışına göre de artıyor. Bu sebeple Dota 2’deki kazançlar LoL’ü sollamış gözüküyor Ama tabii ki, bu tutarsızlık League of Legends’ı ve oyuncularının başarısını gölgeleyemiyor çünkü oyun her zamanki gibi popüler ve Faker hala kral.