Ana sayfa Global Haberler Grand Theft Auto 5 Satış Rekorlarına Devam Ediyor

Grand Theft Auto 5 Satış Rekorlarına Devam Ediyor

800
Grand Theft Auto 5 Satış Rekorlarına Devam Ediyor
Grand Theft Auto 5 Satış Rekorlarına Devam EdiyorEdiyor

Grand Theft Auto 5 Satış Rekorlarına Devam Ediyor! 2013 yılında oyun piyasasına giren Grand Theft Auto serisinin 5.oyunu GTA V satış rekorları kırmaya devam ediyor.

GTA V, ilk olarak PlayStation 3 ve Xbox 360 oyun konsolları için satışa sunulduğunu ve büyük beğendi topladığını görmüştük. Bu seride çok önemli bir konuma gelen GTA V, Guinnes Rekorlar Kitabı’na girmeyi de başardı. Çünkü çıktığı ilk 24 saatlik dilimde 11 milyondan fazla sattı.

Rockstar, oyun dünyasının en başarılı oyunlarından biri olan Grand Theft Auto V’in açıklanan finansal raporlardan sonra 80 milyon satış adedini geride bıraktıklarını açıkladı. Take Two firması CEOsu Strauss Zelnick’in yaptığı açıklamalara göre GTA V’in geçtiğimiz Şubat ayından bu yana en az 5 milyon adet daha satıldığı açıklandı. “Özellikle PlayStation 4 ve Xbox One’ın oyuncu sayısı arttıkça ve hitap ettiği kesim genişledikçe, GTA V yeni oyuncuları kendine çekmeye ve oyunu sevdirmeye devam ediyor”

Grand Theft Auto’nun satışa sunulan beşinci oyununun, yapım şirketine 3 gün içinde 1 milyar dolar gelir sağladığını da görmüştük. Böylece GTA V, Call Of Duty: Black Ops II oyununun 15 günde kırdığı rekoru sadece 3 günde geride bırakmıştı. Bu durum oyun piyasasında başarılı bir ürünün karşılığını iyi şekilde aldığını da kanıtlar nitelikte. Bakalım serinin yeni oyunu çıkana kadar 5. oyunun satış adedi ne düzeyde olacak.