Ana sayfa Global Haberler Naughty Dog, Gelecek Oyun Projelerine İlişkin Açıklamada Bulundu

Naughty Dog, Gelecek Oyun Projelerine İlişkin Açıklamada Bulundu

7
Naughty Dog, Gelecek Oyun Projelerine İlişkin Açıklamada Bulundu

Naughty Dog, Gelecek Oyun Projelerine İlişkin Açıklamada Bulundu! Naughty Dog’un eş başkanı Neil Druckman, gelecek oyunların yazım planları hakkında yaptığı açıklamalara bir kez daha açıklık getirdi.

Naughty Dog’un eş başkanı Neil Druckman, gelecek oyun projelerinin yazım planları hakkında yaptığı açıklamalara bir kez daha açıklık getirdi. Neil Druckman’ın, Playstation birinci parti stüdyosuyla, 2004 yılında stajyer olarak çalışmasına kadar uzanan uzun bir geçmişi var. Programcı olarak Jak 3’te çalışan Druckman, Uncharted ve The Last of Us video oyun serilerinin baş oyun tasarımcısı olarak yaptığı çalışmalarla oyuncular arasında tanınan bir isim haline geldi.

Şu anda Neil Druckman, Evan Wells ile birlikte Naughty Dog’un eş başkanıdır. Şirket, standart senaryolu ses oyunculuğu yerine hareketle yakalanan ses oyunculuğunu ilk benimseyenlerden biri olduğu için oyun dünyası ve özellikle de AAA bütçeli oyunlar üzerindeki etkisiyle tanınmaktadır. Şirket ayrıca, oyunlarda benzersiz bir deneyim yaratmak için sinematik özellikleri, oyunlarına uygulayan gerçekçi, ayakları yere basan karakterler ve anlatılar yaratmaya çalışıyor.

Naughty Dog, Gelecek Oyun Projelerine İlişkin Açıklamada Bulundu

Şirket oyun camiası tarafından sevilse de, Naughty Dog’un popülaritesi, çeşitli eleştirileri de beraberinde getirdi. Oyuncu topluluğu, AAA stüdyolarının, Naughty Dog tarafından geliştirilecek oyunları üzerindeki sinematik etkisinden ve teknik beklentilerinden endişe duydu. Druckman’ın, New Yorker’a verdiği bir röportaj sırasında yaptığı açıklamalar tartışma yarattı. Gelecekteki Naughty Dog çıkışlı olacak oyunların, daha önce üzerinde çalıştıkları oyunlara kıyasla daha çok bir TV şovu gibi yapılandırılacağı bildirildi. Druckman, gelecekteki projeleri mümkün olan en kısa sürede göstermek için sabırsızlandığını söyledi.

Twitter’da yapılan paylaşım yaklaşık bir milyon görüntülenme aldı ve Naughty Dog hayranlarını heyecanlandırdı. Hayranlar özellikle Neil’in, stüdyonun şu anda üzerinde çalıştığı birden fazla proje olduğundan bahsederken seçtiği kelimelere odaklandı. Kuşkusuz bu duyurulardan biri, başlangıçta The Last of Us Part 2 ile birlikte yayınlanması planlanan ancak kendi başına bağımsız bir proje haline gelen The Last of Us Factions 2 Multiplayer.

Naughty Dog, Gelecek Oyun Projelerine İlişkin Açıklamada Bulundu

Naughty Dog’un, hayranları için hazırladığı şey ne olursa olsun, oyunculara memnuniyet vereceği kesin. Naughty Dog, oyun dünyasını ileriye taşıyan ve şüphesiz diğer PlayStation birinci parti stüdyolarına da ilham veren oyun şirketlerinden biri. Birçok hayran, Factions 2 Multiplayer ile ilgili güncellemeleri dört gözle bekliyor ve hatta stüdyo tarafından henüz bir şey onaylanmamış olsa da The Last of Us Part 3’ün de şu anda geliştirilmekte olduğuna dair söylentiler var.