Ana Sayfa Global Haberler Electronic Arts Live Etkinliğini Duyurdu!

Electronic Arts Live Etkinliğini Duyurdu!

754
electronic-arts-live-etkinligini-duyurdu

Electronic Arts Live Etkinliğini Duyurdu! Korona virüs salgını sebebiyle en çok etkilenen sektörler arasında yer alan oyun sektöründe yeni alternatifler denenmeye devam ediyor. Salgın sebebiyle düzenlenemeyen fuar ve etkinlikler online platformlar üzerinden tanıtım ve etkinlik şeklinde yol izlenerek oyunculara ve takipçilere ulaştırılıyor.

Electronic Arts’da bu yolu izlemeyi seçti ve 11 Haziran’da EA Play Live adındaki dijital bir etkinlik ile takipçilerinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Bu etkinlik Electronic Arts resmi web sitesi üzerinden canlı yayın ile anlık olarak takip edilebilecek.

11 Haziran tarihinde online olarak düzenlenecek olan bu etkinlik Electronic Arts resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan paylaşım ile duyuruldu. Yapılan duyuru ile etkinliğin yalnızca tarihi hakkında açıklama yapıldı. Etkinlik hakkında daha fazla bir detay paylaşılmadı. Gösterilecek oyunlar vb. konular halen gizliliğini koruyor.

Kötü bir yıl olsa da Haziran ayında yeni oyun duyuruları ile bir nebze de olsa güzel gelişmeler ile karşılaşacağız gibi duruyor. E3 2020 yokluğunda Electronic Arts yapacağı bu etkinlik ile yeni oyunlar hakkında takipçilerinin heyecanını arttıracak gibi gözüküyor.

Öte yandan EA Play Live’ın Summer Game Fest’in bir parçası olup olmadığı konusunda ise henüz bir netlik yok. Geoff Keighley’nin iddiaları göre ise bu yaz etkinlik duyurularının ardı arkasının kesilmeyeceği yönünde. Geçtiğimiz günlerde Microsoft, Xbox Series X oyun tanıtımlarının 7 Mayıs tarihinde yapılacağını duyurmuştu.

Assassin’s Creed: Valhalla oynanış videosunun ilk görüntüleri de EA Play Live’da gösterileceği tahmin ediliyor. Türkiye Saati ile 18:00’da başlayacak olan Electronic Arts Live etkinliğini YouTube üzerinden de canlı olarak takip edilebilecek. E3 2020’nin yokluğunda alternatif olarak bu etkinliğe hazırlanan Electronic Arts, oyuncularının beklediği oyunlar hakkında müjdeli haberleri vermesi bekleniyor. Ayrıca Electronic Arts’ın etkinlik hakkında detayları önümüzdeki günlerde yine resmi Twitter sayfası üzerinden duyurması da bekleniyor.