Ana sayfa Global Haberler Electronic Arts Influencer Pazarlamanın Gücüne Güveniyor

Electronic Arts Influencer Pazarlamanın Gücüne Güveniyor

1182
Electronic Arts Influencer Pazarlamanın Gücüne Güveniyor
Electronic Arts Influencer Pazarlamanın Gücüne Güveniyor

Electronic Arts Influencer Pazarlamanın Gücüne Güveniyor! Electronic Arts, başta televizyon ya da diğer reklam kanallarının aksine, influencer marketing etrafında pazarlama bütçesini planlıyor. Yatırımcılarla bir konferans görüşmesi sırasında yayıncı firma, influencerlara yatırım yapmayı sevdiklerini, çünkü ödemelerin geri dönüşünün daha ölçülebilir olduğunu savundu. Muhtemelen de bir YouTube fenomenine ödenen para, TV’de herhangi bir program arasına konacak reklama göre can acıtmıyor ve müşteriye direkt ulaşıyor.

EA “her zaman olduğu gibi” pazarlamada aynı bütçeyi harcamak istiyor ancak bunu tatillerde biriktirmek yerine yıl boyunca yaymayı planlıyor. Şirketin son 12 ay boyunca dijital satışlarında önemli kazançlar görmesi, şirketin yeni stratejisinin eskiye oranla zarar vermediğini de ortaya çıkarmış durumda.

“Biz geniş bir hizmet dünyasında yaşıyoruz ve çok büyük mobil işlerimiz var, sadece ürünlerin çıkışlarında bir pazarlama yapmıyoruz, günü gününe farklı planlarımız mevcut,” EA mali sorumlusu Blake Jorgensen pazarlama faaliyetleri hakkında konuşuyor ve devam ediyor, “Dolayısıyla göreceğiniz şey pazarlamamızın yıl boyunca pürüzsüz ve sakin bir şekilde devam etmesi ama yine de 2. ve 3. çeyrekte bizim en büyük oyunlarımız ortaya çıkıyor. Aylar önce FIFA’ya [pazarlama] harcadık. Aylar önce Madden [pazarlama] ile uğraşmaya başladık. Star Wars [pazarlama] ‘ya harcıyoruz ve bu Kasım ayına kadar ortaya çıkmıyor. Yıl içerisinde hiç pazarlama yapmıyor gibi görünebiliriz ama aslında yapıyoruz ve bunlar büyük oyunların çıktığında piyasada bir anda parlamasına neden oluyor. ”

Electronic Arts Influencer Pazarlamanın Gücüne Güveniyor! Jorgensen, bu pazarlama planlarının büyük bir kısmının oyunun satışa başlamadan birkaç hafta içinde yapılan eski modele göre çok farklı olduğunu açıkladı. Bir film reklamı yapmak gibi ama filmler sinemalara gelir ve bir süre sonra ortadan kaybolurlar. Yayıncılar, aynı zamanda hizmetler olan uzun soluklu oyunlara odaklanarak pazarlamayı daha çok yıl boyunca sürdürmek istiyor. Yeni stratejiyi kolaylaştırmak için EA, influencerları sosyal medyada ve video sitelerinde mesajını iletmek için kilit bir mekanizma olarak görüyor.

Jorgensen, “Yatırım getirisi odaklı, çok daha fazla pazarlama yapısına geçiyoruz” dedi. “Çalışan bir şey gördüğümüzde yakıt almaya devam ediyoruz. Pazarlamamızı giderek daha çok geleneksel medyadan influencer marketinge doğru yönlendireceğiz. Ve bundan dolayı, pazarlama harcamalarında farklı kalıplar göreceksiniz. “