Ana sayfa Global Haberler Electronic Arts Codemasters’ı Satın Aldı!

Electronic Arts Codemasters’ı Satın Aldı!

149
electronic-arts-codemastersi-satin-aldi

Electronic Arts Codemasters’ı Satın Aldı! Geçtiğimiz yıl olduğu gibi 2021 de de stüdyo satın alımları hız kesmeden devam ediyor. Gündemin en önemli konuları arasında yer alan stüdyo satın almalarında Electronic Arts bir yenisi ile daha adından söz ettirdi. Microsoft’un geçtiğimiz dönemde Bethesda’yı satın alması ve hedeflerinde yeni stüdyoların bulunması EA harekete geçirdi. Ayrıca Tencent de milyarlarca dolarlık satın alımlar konusunda çalışmalar gerçekleştirdiğini açıkladı.

electronic-arts-codemastersi-satin-aldi-2

Electronic Arts tarafından yapılan başka bir açıklamaya göre bu satın alım sürecinin tamamlandığı ilan edildi. Basın açıklamasında yer alan bilgide 1,2 Milyar dolarlık rakama Electronic Arts tarafından satın alındı. Bu anlaşma ile yarış oyunlarında yeni bir dönemin başlayacağını söyleyebiliriz. Özellikle yarış oyunları üzerine yapımlar sunan Codemasters yeni dönemde EA ile birlikte yeni ve ilgi çekici içerikler sunacağı belirtiliyor. Daha çok platforma ve dünyanın birçok bölgesine ulaşacaklarını da ekliyor.

Codemasters denilince akla ilk gelen yapımlar arasında;

  • Formula 1,
  • Dirt Rally,
  • Grid,
  • Project Cars

gibi oyun serileri yer alıyor.
electronic-arts-codemastersi-satin-aldi-3

Electronic Arts Codemasters’ı Satın Aldı! Ayrıca tüm bu seriler önümüzdeki dönemde Electronic Arts çatısı altında yayınlanmaya devam edeceği tahmin ediliyor. Satın alımda resmi olarak hangi serilerin devam edeceği belirtilmese de tüm serilerin gelecek dönemde devam edeceği tahmin ediliyor. Codemasters, Electronic Arts ve çok daha fazlası için Hubogi sayfasını takipte kalın.