Ana sayfa Global Haberler BlizzConline Heyecanı Başlıyor

BlizzConline Heyecanı Başlıyor

163
blizzconline

BlizzCon etkinliği, bu yıl 20-21 Şubat’ta BlizzConline adı altında çevrimiçi olarak düzenlenecek. BlizzConline heyecanı başlıyor.

Geçtiğimiz yıllarda geleneksel olarak Kasım ayı civarında gerçekleşen BlizzCon’un 2020 ayağının, COVID-19 pandemisi nedeniyle iptal edilerek aylar sonra alternatif bir şekilde gerçekleştirileceği duyurulmuştu.

blizzconline-heyecani-basliyor

BlizzCon: Geleneksel Bir Etkinlik

İlki 2005’te gerçekleştirilen BlizzCon’a 2006’da ara verilmiş ve 2007’de kaldığı yerden devam ederek 2011’e dek aralıksız gerçekleştirilmişti. 2012 yılı Blizzard’ın Diablo III, World of Warcraft: Mists of Pandaria ve StarCraft II: Heart of the Swarm’ın geliştirilmesine odaklandığından dolayı BlizzCon için es geçilmişti. 2013’te yeniden gerçekleştirilen BlizzCon, 2019’a dek yine yılın son çeyreğinde Kaliforniya’daki Anaheim Kongre Merkezi’nde düzenlendi.

Geçmiş BlizzCon Duyuruları

 • BlizzCon 2005: World of Warcraft: The Burning Crusade
 • BlizzCon 2007: World of Warcraft: Wrath of the Lich King, Warcraft filmi
 • BlizzCon 2008: Diablo III’ün üçüncü oynanabilir sınıfı Wizard, StarCraft II’nin üçlemeye yayılacağı duyuruldu
 • BlizzCon 2009: World of Warcraft: Cataclysm, Diablo III’ün dördüncü oynanabilir sınıfı Monk
 • BlizzCon 2010: Diablo III’ün beşinci ve son sınıfı Demon Hunter, Blizzard DOTA
 • BlizzCon 2011: StarCraft II: Heart of the Swarm, World of Warcraft: Mists of Pandaria
 • BlizzCon 2013: Hearthstone beta testleri, World of Warcraft: Warlords of Draenor, Heroes of the Storm (eski adıyla Blizzard DOTA)
 • BlizzCon 2014: Overwatch, StarCraft II: Legacy of the Void, Hearthstone: Goblins & Gnomes
 • BlizzCon 2015: Overwatch çıkış tarihi, Hearthstone: The League of Explorers, WoW: Legion sinematiği
 • BlizzCon 2016: WoW – Yama 7.1.5 ve 7.2 içerikleri, StarCraft II: Nova Covert Ops, Diablo III: Rise of the Necromancer, Diablo’nun 20. Yıldönümü, Yeni Overwatch kahramanı ve haritası, Hearthstone: Mean Streets of Gadgetzan
 • BlizzCon 2017: World of Warcraft: Classic, World of Warcraft: Battle for Azeroth, StarCraft II ücretsiz oldu, Overwatch’a yeni kahraman ve harita, Hearthstone: Kobolds & Catacombs, Heroes of the Storm’a Hanzo ve Alexstrasza kahramanları
 • BlizzCon 2018: Warcraft III: Reforged, WoW Classic çıkış tarihi, WoW Yama 8.1, 8.1.5 ve 8.2 içerikleri, Diablo Immortal, Hearthstone: Rastakhan’s Rumble, Heroes of the Storm’un ilk orijinal kahramanı Orphea
 • BlizzCon 2019: Diablo IV, Diablo Immortal oynayış videosu, World of Warcraft: Shadowlands, Overwatch 2, Hearthstone: Descent of Dragons, Hearthstone Battlegrounds

BlizzCon 2020 İptal, BlizzConline Heyecanı Başlıyor,

Etkinliğin BlizzConline adı altında gerçekleştirileceğini 2020’nin Eylül ayında duyuran Blizzard içinse etkinliğin zamanı geldi çattı.

World of Warcraft’tan Diablo’ya, StarCraft’tan Hearthstone ve Overwatch’a dek birçok Blizzard oyunlarından duyurular, soru-cevap etkinlikleri, cosplay yarışmaları ve daha birçok eğlencenin gerçekleştirileceği etkinlik, 20 Şubat’ta Türkiye saatiyle 01:00’de başlayacak.

Warcraft III: Reforged ve Heroes of the Storm‘a şu an için etkinlik programında yer verilmiyor.

Program Takvimi

20-21 Şubat’ta iki gün sürecek etkinliğin tüm takvimi çoktan açıklandı. İşte saat saat etkinlik programı:

20 Şubat’ta gece yarısı 01:00’de başlayacak etkinliği, resmî web sitesi üzerinden tamamen ücretsiz bir şekilde izleyebilirsiniz.