BlizzCon 2021 (BlizzConline) Düzenlendi!

  356
  BlizzCon 2021 (BlizzConline) Düzenlendi!
  BlizzCon 2021 (BlizzConline) Düzenlendi!

  Her yıl çevrim dışı olarak düzenlenen BlizzCon etkinliği bu yıl koronavirüs nedeniyle çevrim içi olarak gerçekleştirildi. BlizzConline olarak adlandırılan BlizzCon 2021, birçok duyuru ile oyuncuları heyecanlandırdı.

  BlizzCon 2021 (BlizzConline)

  BlizzCon 2021’in açılış töreninde şirket başkanı J. Allen Brack ve Blizzard ürünlerinin geliştiricileri, geçmişi yad eden söylemlerde bulundu. Bunun ardından da geleceğe dair önemli ve heyecan verici planlarını paylaştılar.

  Yapılan açıklamalardan en önemlileri tabii ki firmanın en büyük oyun serisinden biri olan Diablo hakkındaydı. Diablo 2 Resurrected ve Diablo Arcade Collection başta olmak oyun ve oyun güncellemelerini duyurdu.

  Diablo II: Resurrected

  Yeni veya eski nesil oyuncu fark etmeksizin PC oyunları arasında kendisine her zaman yer bulmuş, oyuncuların gönlünde taht kurmuş olan Diablo geri dönüyor. Klasik aksiyon rol yapma oyunu, Lord of Destruction adlı ödüllü genişleme paketini yeniden geliştirerek ilerleyen günlerde PC platformunun dışında ilk kez konsollara da çıkıyor. Yakın bir zamanda başlayacak olan test aşamasına katılmak isteyen PC oyuncuları www.diablo2.com adresinden kayıt gerçekleştirebilir.

  Bunun yanı sıra Diablo IV ile ilgili bir sinematik bir duyuru yapıldı. Diablo IV’ün yeni sınıfı Rogue (Düzenbaz) tanıtıldı. Çok hızlı, mobil ve ölümcül hareketleriyle inanılmaz esnek bir oynanışa sahip. Hızlı saldırılarla düşmanları haklamak veya onları hazırladığınız tuzaklara düşürmek oynanış açısından önemli bir çeşitlilik sunuyor. Ek olarak bu sınıfın zehirler, gölge büyüleri ve özel tekniklerle çatışma becerilerini artırabildiğinizi belirtelim.

  Hearthstone Grifon Yılı

  Blizzard’ın ücretsiz oyunu Hearthstone için bu yıl da birçok etkinlik planlanmış. Popüler dijital kart oyunu Hearthstone’un Grifon yılı önümüzdeki haftalarda oyuncularla buluşacak. Ayrıca yeni Hearthstone yılında oyuna köklü değişiklikler getirecek kartlardan oluşan yeni bir Core (Ana) Set ve oyuncuların özgün Hearthstone kartlarının 2014’te yayınlanmış halleriyle desteler kurup rekabet etmesine olanak tanıyacak yeni Klasik oyun formatı da eklenecek.

  Grifon Yılı, 2021’in ilk genişleme paketini de getirecek. Forged in the Barrens isimli bu paket World of Warcraft’tan esinleniyor.

  Shadowlands: Chains of Domination

  Bu sunumda World of Warcraft da boş geçilmedi. Shadowlands genişleme paketi için gelecek olan ilk büyük içerik güncellemesi olan Chains of Domination duyuruldu. Bu güncelleme ile birlikte yeni bir charity pet (bağış yoldaşı) programı da başlayacak. Bağış hedeflerine ulaşıldığın tüm modern WoW oyuncuları maymun Bananas ve tembel hayvan Daisy olmak üzere iki farklı yoldaşa erişebilecek.  Ayrıca Blizzard sevilen paketin aslına sadık kalınarak geliştirilen sürümü Burning Crusade Classic’in ilerleyen aylarda çıkacağını da duyurdu. Bu paket tamamen ücretsiz olarak WoW abonelerine eklenecek.

  Blizzard’ın PC’deki yıldönümü temalı Kutlama Koleksiyonu’nun ve konsollardaki Blizzard® 30. Yıl Koleksiyonu’nun bir parçası olarak veya yine konsollarda tek başına alınabilecek Blizzard® Arcade Koleksiyonu, Blizzard’ın popüler konsol oyunları The Lost Vikings, Rock N Roll Racing ve Blackthorne®’un modern platformlar için iyileştirilmiş dijital sürümlerini içeriyor.

  Altı ayrı kanalda gerçekleştirilen etkinlikte popüler oyunlardan biri olan Overwatch’ın sabırsızlıkla beklenen devam oyunu Overwatch 2’nin ve yakında mobile çıkacak olan Diablo Immortal’ın geliştirme süreçleri de paylaşıldı.