Ana Sayfa Espor Daniel Herz Mission Control Platformu’na Dahil Oldu

Daniel Herz Mission Control Platformu’na Dahil Oldu

955
daniel-herz-mission-control-platformuna-dahil-oldu

Complexity Gaming Eski Başkan Yardımcısı ve Baş Gelir Sorumlusu Daniel Herz, espor dünyasının etkinlik organizatörü sayılan Mission Control platformuna katıldı.

Complexity Gaming’in Eski Başkan Yardımcısı ve Baş Gelir Sorumlusu Daniel Herz, hem rekabetçi hem de sıradan oyun oyuncuları için turnuvaları kolaylaştırmak isteyen işletmeler arası hizmet yazılım platformu olan Mission Control’e katıldı.

Daniel Herz Mission Control açıklamasında, espor alanında süper rekabetçi olan %1lik oran için değil, yazılımın sosyal olmak ve oyun oynamak isteyenler için geliştirildiğini açıkladı. İnsanları biraraya getirmeye yönelik çalışacaklarını söyledi.

Mission Control beta sürümü geçtiğimiz sonbaharda piyasaya sürüldü. Şirket 50’den fazla müşterinin platformu kullanmak için kayıt olduğunu tespit etti. Birçok eğitim alanında da platform çoğu kez kullanıldı. Espor etkinlikleri için büyük bir kurumsal adım olan şirketin hitap ettiği kitle günden güne artıyor.

Mission Control platformu, liglerin sabit turnuva oyunları için değil tamamen ligler için özel olarak tasarlanmıştır. Bu şekilde platform maçların programlanmasını tamamen esnek bırakıyor. Herz ve Mission Control’un arkasındaki içerik oluşturucular, platformun sosyal yönüne tamamen kendilerini adamış durumdalar.  Herz daha önceden de Colorado Koleji’nde bu konumda yer aldığı için bu geçiş espor dünyasında da mantıklı bulunuyor.

Kendisinin de arkadaşlarıyla birlikte toplanıp devamlı oyun oynadığını söyleyen Herz, platformu sosyal yapıyı geliştireceğini düşünmesinden dolayı desteklediğini de açıkladı.

Mission Control birçok oyunu kapsıyor

Mission Control’ün desteklenen oyunları arasında Rocket League, Call Of Duty: Modern Warfare ve spor simülasyonlarının çoğunluğu yer alıyor. Liglerde nakit veya ödülün yanı sıra primler de yer alıyor.

Oyuncuları bir araya getiren platformun gün geçtikçe daha fazla kişiye erişeceği düşünülüyor. Resmi sitesini giren ziyaretçiler discord kanalına da direkt katılabiliyor.

Espor turnavalarının sadece binlerce kişinin katılarak gerçekleşmediği düşüncesinde ilerleyen platform birçok kişiye hitap ediyor. Küçük arkadaş gruplarından, okul espor etkinliklerine kadar birçok etkinliği kapsayabiliyor. Eski oyun şirketinde çalışan Herz’in kadroya katılmasıyla birlikte platformun daha çok deneyim kazanacağı ve gelişeceği düşünülüyor.

Platformun resmi sitesi ise missioncontrol.gg olarak geçiyor.