Ana Sayfa Espor Burger King League of Legends Belçika Ligi’ne Sponsor Oldu

Burger King League of Legends Belçika Ligi’ne Sponsor Oldu

1068
Burger King League of Legends Belçika Ligi’ne Sponsor Oldu

Riot Games ve 4Entertainment Belçika Ligi bu sezon için yeni sponsorunu açıkladı. Tüm dünyada ün kazanmış Fast-Food zinciri Burger King bu sezon ilk defa başlayacak olan League of Legends Belçika Ligi’ne sponsor olduğunu duyurdu.

Burger King alevi tüm vadiyi saracak

Sponsor anlaşmasının henüz detayları paylaşılmasa da Burger King tarafından açıklama gecikmedi. Burger King Pazarlama Müdürü Vic Dresen sponsorlukla ilgili yaptığı açıklamada “Espor birkaç yıldır yükselişte ve özellikle genç nesiller arasında popülerliğini günden güne arttırıyor. Oyun toplulukları ve Buger King sevenleri arasında büyük benzerlikler olduğunu görüyoruz. League of Legends, heyecanın ve adrenalinin yüksek olduğu bir oyun. Bununla birlikte League of Legends oyuncuları, oyunlarının kötü gittiği zamanlarda birbirlerini kötü sözlerle alevlendirir. Biz de kendi sloganımız olan “Ateş Seni Çağırıyor” ile Belçika takımlarımızdan birçok heyecan dolu maç bekliyoruz.” dedi.

Esporun her geçen gün yükselmesiyle birlikte sponsor kalitesi de bir o kadar artıyor. Dünyaca ünlü markaların espor dünyasında yer alması bu dünyanın gelişmesi için en büyük etkenlerden biridir. Burger King’in ise daha bu sezon başlayacak olan Belçika League of Legends Ligi’ne sponsor olması bu girişim için büyük bir adım oldu.

Belçika League of Legends Ligi yeni sezonda fark yaratacak

Belçika League of Legends Ligi, Riot Games tarafından 2019 yılının kasım ayında kurulmuştu. Bununla birlikte kurulan Hollanda Ligi ile birlikte iki lig yeni sezonda ulusal lig olan European Regional Leagues’in bir parçası olacak. European Regional Leagues (Avrupa Ulusal Ligleri), espor ekosisteminin tüm kıtalarda yükselmesini hedefleyen bir girişim olma özelliği taşıyor. Bu ulusal ligde bu sene Aethra Esports, Brussels Guardians, KV Mechelen Esports, RSCA Esports, Sector One ve Timeout Esports olmak üzere 6 büyük takım rekabet edecek.

Belçika LoL Ligi’ne daha önce otomotiv devi Audi ve Omen by HP gibi büyük şirketler de sponsor olmuştu. Yeni kurulan lige bu kadar büyük firmaların sponsor olması espor ekosisteminin gelişmesinde ve tanıtılmasında çok büyük rol olacak. Burger King ile birlikte dev sponsorlar daha da büyüyor.