Ana sayfa Global Haberler Biomutant PC Gereksinimleri Açıklandı!

Biomutant PC Gereksinimleri Açıklandı!

43
biomutant-pc-oyun

Developer Experiment 101, yaklaşan RPG oyunu Biomutant’ı PC’de oynatmak için minimum ve önerilen gereksinimleri ortaya koyuyor. İlk olarak Gamescom’da 2017’de duyurulan Experiment 101’in uzun zamandır beklenen aksiyon rol yapma oyunu Biomutant nihayet 25 Mayıs 2021’de konsollara gelecek.

Oyunun üç yıldan uzun bir süre önce ortaya çıkmasından bu yana, RPG için heyecan arttı ve belki de Developer Experiment 101’in Biomutant’ın geliştirilmesiyle ilgili uzun sessizliğinden dolayı canlandı. Hatta birçok oyuncu oyunun sessizce iptal edildiğinden korktu ve ertelenen yayınlanma pencereleri sorunlara yardımcı olmadı.

biomutant-pc

Gereksinimler:

Biomutant’ı bilgisayarda çalıştırmak için minimum sistem gereksinimleri 64-bit işlemci, en az 3.5 GHz veya daha yüksek hızda çalışan AMD FX-8350 veya Intel Core i5-4690K’dır. Sistemin Direct3D 11 uyumlu bir grafik kartında, yani GeForce GTX 960 veya Radeon R9 380’de 8 GB RAM ve en az 4 GB belleğe ihtiyacı olacak. Oyun, kurulum için 25 GB kullanılabilir depolama alanı gerektirecek.

Biomutant için önerilen sistem gereksinimleri beklendiği gibi biraz daha yüksek ancak çok fazla değil. 64 bit işlemci ve 25 GB depolama alanının yanı sıra, oyuncular 3.2 GHz veya daha yüksek hızda çalışan bir AMD Ryzen 5 1600 veya Intel Core i7-6700K’ya ihtiyaç duyacaklar. Gerekli RAM 16 GB’a iki katına çıktı ve grafik kartının yerleşik bellek gereksinimi Direct 3D 11 özellikli GeForce GTX 1660Ti veya Radeon RX 590 ile 6 GB’a sıçradı.

Oyun Hakkında

biomutant-1

Oyun, oyuncuları cinsiyet, kürk stili ve renkleri, vücut şekli ve ilk mutasyon için başlangıç ​​seçenekleriyle tamamen özelleştirilebilen, kedi benzeri tüylü bir yaratık olan memeli bir savaşçı rolüne sokuyor. Güç, canlılık ve karizma gibi standart RPG özellikleri, karakterin görünümüne göre değişecektir. Örneğin, kahramana daha büyük bir kafa vermek daha fazla zeka ile sonuçlanacaktır.  Oyuncular oyun boyunca ilerledikçe, istatistikleri ayarlamak ve yükseltmek için karakterlerinin DNA’sını yeniden kodlayabilecekler. 

Biomutant dünyasında altı farklı kabile var ve Shadow of Mordor’daki kabile mekaniğine benzer şekilde, oyuncuların hangi kabile ile hizalanacağına karar vermesi gerekecek. Oyuncular kabile karakollarını fethedebilir, kabileler arasında iyilik kazanabilir ve hatta muhtemelen kabilenin lideri olabilirler. Her bir kabile türü bir DNA zincirini temsil ettiğinden, oyuncu karakterin bu kabilelerle olan ilişkisi onun genetik yapısını etkileyecektir.

Biomutant, 25 Mayıs 2021’de PC, PS4 ve Xbox One’da yayınlanacak.

Daha fazla içerik için tıklayın

Bizleri sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz!