Ana sayfa Global Haberler Rockstar Red Dead Redemption 2 Müzik Albümü Çıkardı!

Rockstar Red Dead Redemption 2 Müzik Albümü Çıkardı!

42

Rockstar, Red Dead Redemption 2: The Housebuilding EP adlı özel bir 5 parçalı albümü dijital olarak ve fiziksel bir plak baskısı olarak yayınladı. Rockstar Games, 2018 oyunları Red Dead Redemption 2’den beş şarkının kısa bir derlemesini yayınladı. EP, popüler talebe yanıt olarak yayınlandı ve dijital olarak ve sınırlı sayıda vinil plak olarak mevcut.

Sektör, güzel bir açık dünya, birinci sınıf hikaye anlatımı ve  ayrıntılara gösterilen ilgiyi sergileyen Red Dead Redemption 2 piyasaya çıktığında dikkat çekti. Oyunun müziği de özel ilgi gördü ve birçok yorumcu Woody Jackson’ın orijinal müziğini övdü. Rockstar’ın Western destanı, 2018 Oyun Ödülleri’nde En İyi Anlatı, En İyi Performans ve En İyi Skor / Film Müziği dahil sekiz galibiyetten dördünü eve götürdü.

Oyunun tam film müziği 2019’da piyasaya sürülürken, Rockstar şimdi The Music of Red Dead Redemption 2: The Housebuilding EP adlı beş parçalık özel bir albüm yayınladı. İsim, Red Dead serisindeki en unutulmaz anlardan birine imza atan, hayranların en sevdiği parça olan albümün ilk parçası olan “The Housebuilding Song” a atıfta bulunuyor. 

David Ferguson, başlık parçasında kendini gösterirken, NYC gitaristi Mark Sweeny albümün geri kalanında ona katılıyor.  Derleme dijital olarak iTunes, Spotify ve diğer akış hizmetlerinde ve Rockstar Warehouse ve Lakeshore Records aracılığıyla muhteşem bir fiziksel vinil EP’de mevcuttur.

Müzik, video oyunlarında her zaman ayrılmaz bir rol oynamıştır, birçok eski oyun unutulmaz film müziklerine sahip olduğu için hatırlanmaktadır. Doğru yapıldığında, bir oyunun müziği, oyuncunun oyun dünyasında kendini kaybetmesine veya zorlu bir savaş sırasında gerektiğinde odaklanmasına yardımcı olarak deneyimi gerçekten yükseltebilir. Red Dead Redemption 2, öncelikle anlatı odaklı bir deneyimdir ve bu tür başlıklar, oyuncuyu içine çekip oyuna sokma becerisiyle yaşar veya ölür. Oyunun popülaritesi ve orijinal film müziği göz önüne alındığında, Rockstar’ın tüm doğru notaları tuttuğu görülüyor. Oyun PC, PS4, Xbox One ve Stadia’da mevcuttur.

Daha fazla içerik için tıklayın

Bizleri sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz!