Ana Sayfa Espor 2018, Fornite’ın Muazzam Başarısı ve 2019

2018, Fornite’ın Muazzam Başarısı ve 2019

1297
2018, Fornite’ın Muazzam Başarısı ve 2019
2018, Fornite’ın Muazzam Başarısı ve 2019

2018, Fornite’ın Muazzam Başarısı ve 2019. 2018 yılında dünyanın en büyük oyuncu topluluklarından birini yaratan Epic Games’ten Fortnite, 2019 yılı için sahnelerde daha aktif rol alacak.

Espor, birkaç yıl içerisinde, yatırımcılarından taraftarlarına, profesyonel oyuncularından çalışanlarına kadar sektöre maddi ve manevi desteklerde bulunanlar sayesinde bünyesine kattığı rekabetçi oyunlarıyla ilgi odağı olmayı başardı.

Hiç kimse, sektörün 2018 yılında elde ettiği muazzam başarının bu denli büyük olacağını öngörmüyordu. Beklenmedik gelişmelerle sektörün büyümesini hızlandıracak olan, erken ekilen tohumlar 2018 yılında meyvelerini verdi.

E tabii konu Espor’un 2018’i olunca görmezden gelinemeyecek aşikar gerçekten bahsetmemek olmaz; Fortnite’ın 2018 espor arenasındaki muazzam başarısı, sektöre olan milyonlarca dolar değerindeki katkısı…

Esporun emektarları Fortnite’ı sektörün bir parçası olarak değerlendirme taraftarı olmamasına rağmen, Epic Games bu tutuma kulak asmamakta kararlı. Kendilerinin ve çoğunluk tarafından gerçek, emektar esporcu olarak değerlendirilen oyuncular, Twitch’te bulundukları yerlere kişilikleri ve oyun yetenekleriyle yıllar süren çabalarıyla erişmiş insanlar olarak tanınıyorlar.

Epic Games, 2019’da gerçekleşecek resmi Fornite etkinlik ve turnuvaları için 100 Milyon $ ayırdığını da açıkladı. PAX ve Twitchcon’daki etkinliklerin yanı sıra oyun içi etkinliklerle açık turnuva girişimlerine de başladı.

2018, Fornite’ın Muazzam Başarısı ve 2019
Oyun kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına aldı. FIFA ve NFL oyuncuları, Fortnite içerisindeki “ifadeler” seçeneği ile popüler hale getirilen dansları maçlarda gol, skor sevinçleri olarak milyonlarca izleyiciye sergilediler. Rap R&B yıldızı Drake, ünlü Twitch yayıncısı Tyler “Ninja” Blevins’e bir yayınına katılarak Fortnite oynadı ve milyonlarca takipçiye sahip ünlüler konu ile ilgili tweetler attılar.

Dünya çapındaki oyun mağazaları Fortnite temalı ürünler satmaya başladı, stoklar kısa sürede tükendi. Ücretsiz oynanabilmesi ve erişiminin gayet kolay olması ise Fortnite’ın başarısının bu denli büyük olmasına vesile olan büyük faktörlerden.

Super League Gaming (SLG) ve Fortnite

Sektördeki firmaların bu hızlı büyüme karşısında harekete geçmeleri ve daima dinamik olmaları büyük önem taşıyor. Örneğin; Super League Gaming (SLG), Minecraft etkinlikleri düzenlerken bir yandan da Riot’un League of Legends arenasında turnuvalar düzenlemeye uzun süredir devam ediyor.

Sektöre artan ilgi ile SLG, yerel bölgelerden küçük topluluklara erişerek ağını her geçen gün genişletiyor ve yaptıkları işte en iyisi olma konusunda neredeyse rakipsiz bir şekilde, emin adımlarla ilerliyor. 2019’da SLG’nin Epic Games Fortnite, partnerliği hayranlar ve profesyonel oyuncular tarafından beklenen gelişmelerden biri.

Bakalım Epic Games’in Fortnite 2019 vaatleri ve planları uygulamaya başlandığında topluluk, gelişmeler karşısında nasıl bir tutum sergileyecek hep birlikte göreceğiz.

Dahası ve gelişmeler için takipte kalın!