Ana Sayfa Global Haberler Activision ve Bungie’den Beklenmedik Ayrılık Haberi

Activision ve Bungie’den Beklenmedik Ayrılık Haberi

1160
Activision ve Bungie’den Beklenmedik Ayrılık Haberi
Activision ve Bungie’den Beklenmedik Ayrılık Haberi

Activision ve Bungie’den Beklenmedik Ayrılık Haberi. Geliştirici Bungie ve yayıncı Activision, shooter FPS oyunu Destiny’nin velayetini Bungie’ye bırakma kararı alarak yollarını ayırıyor.

Bu gelişmenin, iki şirket arasında, Destiny’nin çıkışının öncesine dayanan gerginliğe bir son vereceği kuşkusuz. Destiniy için franchise üzerinden geliştirici firma olarak görev alan Bungie, 10 Ocak öğleden sonra gerçekleştirdikleri bir ekip toplantısı sırasında, yayıncısıyla uğraşmaktan bıkmış çalışanlarını oldukça sevindiren haberi verdi. Çalışanlar haberi şampanyalar ve alkışlarla kutladı.

Bungie, bir blog yazısında ”başarılarla süren sekiz yıllık maratondan oldukça keyif aldık ve Activision’a ortaklığı için teşekkür etmek istiyoruz ” dedi. “İleriye baktığımızda, Activision’ın Destiny yayın haklarını Bungie’ye verme planları karşısında oldukça heyecanlıyız. Oldukça büyük Destiny topluluğumuz için oyunu kendimiz yayınlamaya hazırız, Activision ise kendi IP projelerine ayırdığı zamanı daha kapsamlı kullanacak.”

Activision ve Bungie’den Beklenmedik Ayrılık Haberi

Eylül 2014’te piyasaya sürülen Destiny, genişletme paketleri ve güncellemeleriyle zorlu bir yolculuk olarak başlamıştı. Franchise’ın son büyük paketi olan Destiny 2: Forsaken, oyuncular tarafından heyecanla karşılandı ve oldukça sevildi, ancak Activision’ın satış standartlarını karşılayamadı.

Bungie ve Activision arasındaki gerginliğin en önemli sebeplerinden biri, yılın her sonbahar döneminde yeni bir Destiny oyununun veya genişleme paketinin piyasaya sürülmesini zorunlu kılan yıllık planlar oldu. Artık Activision’dan ayrılan Bungie, bu programa bağlı kalmayacak. Şirket, “Destiny için hali hazırda izlenecek yol haritasını topluluğa sunmaya devam edeceğiz ve dönemlik yenilik açıklamaları yolda, piyasaya sürmek için sabırsızlanıyoruz “dedi.

Şimdilik, Destiny 2 için gidişatta bir değişiklik yok. Activision, yine 1 Ocak öğleden sonra Twitter’da oyunun Blizzard Battle.net’te kalacağını açıkladı. Client konusunda Bungie’den henüz bir açıklama gelmedi.

Ayrıca Bungie, Netease’den aldığı 100 milyon dolarlık yatırım sayesinde yeni oyun geliştirme çalışmalarına devam ediyor.

Dahası ve gelişmeler için takipte kalın!