Ana Sayfa Global Haberler Zynga Zarar Ediyor!

Zynga Zarar Ediyor!

674
zynga-zarar-ediyor

Zynga Zarar Ediyor! Amerika merkezli video oyun stüdyosu Zynga açıkladığı son kazanç raporuna göre geliri 628 milyon dolar ile üçüncü çeyrekte 503 milyon dolara ulaştı. Öte yandan şirket altı yılda en iyi mobil günlük aktif kullanıcı sayısına 31 milyon olarak ulaştı. Bu rakam aylık aktif kullanıcı tarafında ise 83 milyona ulaştı.

zynga-zarar-ediyor-2

Şirket rekor gelir elde etse de işlerin pek yolunda gitmediği söylentileri gündemde kalmaya devam ediyor. Zynga açıkladığı raporda ayrıca 122 milyon dolar net zarar ettiklerini de açıkladı. Zynga’nın San Francisco merkezinde ise satış rakamlarında artış gözlendi.

zynga-zarar-ediyor-4

Kazanç açıklamaları yapılmadan önce CEO Frank Gibeau pandeminin ilkbaharın sonlarında ve yazın başlarında kullanımda büyük bir sıçrama gösterdiğini ardından da büyümenin normal bir hale gelmesine rağmen katılım yüksek kalarak kazanmaya devam ettiklerini belirtti. Gibeau mobil oyun oynayan kişi sayısındaki artış şirket gelirlerinin %55 artışı ile 570 milyon dolara çıkacağını öngördüğünü belirtti.

zynga-zarar-ediyor-3

Zynga Zarar Ediyor! Üçüncü çeyrekte Zynga, İstanbul merkezli hyper-casual oyun yayıncısı olan Rollic’i satın almıştı. Gibeau, ekibin “bu noktada operasyonel açıdan tamamen entegre olduğunu” ancak şirketin bir sonraki çeyreğe kadar kullanıcı sayılarına Rollic’i dahil etmeye başlamayacaklarını ekledi. Şirketin iyi koşullanmasına ve büyümeye geçmesine rağmen para kaybetmeye devam ettikleri eklendi. Şirket tarafından ilerleyen günlerde konu ile ilgili resmi bir açıklamanın da yapılması bekleniyor. Zynga ve çok daha fazlası için Hubogi sayfasını takipte kalın.