Ana Sayfa Global Haberler Bethesda The Elder Scrolls 6 Xbox Game Pass İçin Onay Verdi!

Bethesda The Elder Scrolls 6 Xbox Game Pass İçin Onay Verdi!

663
Bethesda, Xbox Game Pass

Bethesda EP Todd Howard, yakında çıkacak olan Starfield ve The Elder Scrolls 6 oyunlarının Xbox Game Pass’te birinci gün hemen satışa sunulacağını açıkladı.

Bethesda yönetici yapımcısı Todd Howard’a göre, çıkacak oyunlar The Elder Scrolls 6 ve Starfield, lansmanlarının ilk gününde Xbox Game Pass’te satışa sunulacak. Microsoft’un şirketi satın alması henüz tamamlanmadı, ancak bu haber her iki tarafın da anlaşmanın sorunsuz bir şekilde biteceğinden emin olduğunu gösteriyor.

Microsoft, Eylül ayında Bethesda ve id Software’in sahibi olan ZeniMax Media’yı diğer şirketler arasında 7.5 milyar dolara satın aldığını duyurdu. Bu, konsol savaşında Sony’ye büyük bir darbe indirdi ve bu ayki yeni nesil ürünleri piyasaya sürüldü. Geliştiriciler PlayStation için başlıkları “duruma göre” yayınlayabileceklerinden, Bethesda yine de belirli bir özerkliği koruyacak. Bununla birlikte, Microsoft, Bethesda’nın en güçlü başlıklarının münhasırlığını almakta büyük bir avantaj elde etti.

Howard, son zamanlarda bir Develop: Brighton Konferansı’na katıldı.

GamesIndustry.biz’den James Batchelor ile yaptığı bir konuşma sırasında Howard, Starfield ve The Elder Scrolls 6’nın  ilgili sürümlerinin ilk gününde Xbox Game Pass’te mevcut olacaklarını açıkladı.

Bu, Bethesda’nın gelecekteki sürümlerini nasıl ele alacağına dair spekülasyonları doğruluyor. Howard ayrıca, Starfield’ın tek oyunculu bir format lehine çok oyunculu moddan kaçınacağı ve Fallout 76’dan daha büyük bir evrende olacağı da dahil olmak üzere beklenen iki oyun hakkında birkaç haber daha bıraktı. Howard, her iki başlık için de çıkış tarihi konusunda her zamanki kadar sıkı kaldı, sadece “biraz zaman alacağını” söyledi.

İki büyük başlığın çıkışlarının ilk gününde mevcut olması, Game Pass abonelerinin gelecekteki tüm Bethesda oyunlarına anında erişebilecekleri fikri için oldukça güçlü bir durum oluşturuyor. Aynı abonelerin, Xbox’a özel olduğu sürece (bunlardan birkaçı olacak), gelecekte bir Bethesda oyunu için esasen hiçbir zaman doğrudan ödeme yapmak zorunda kalmayacakları da mümkün.

Elder-Scrolls 6-Starfield-Bethesda-Games-Xbox-Game-Pass

Eğer durum gerçekten böyleyse, oyuncuların oyunları nasıl satın aldıkları ve oynadıkları konusunda kademeli bir revizyonun habercisi olabilir. Aylık abonelik akış hizmetleri lehine, fiziksel ve dijital tek seferlik satın alınan kopyaların aşamalı olarak kaldırılmasına yol açabilir. Bethesda’nın önemli ölçüde nüfuza sahip üretken bir stüdyo olarak statüsü, onu böyle bir devrimin standart taşıyıcısı veya en azından Microsoft’un devam eden stüdyo edinme kampanyasının öncüsü yapabilir.

Diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz!

Bizi Sosyal Medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz!