Ana sayfa Global Haberler Zynga Stüdyolarını Genişletmeyi Hedefliyor

Zynga Stüdyolarını Genişletmeyi Hedefliyor

1195
Zynga Stüdyolarını Genişletmeyi Hedefliyor
Zynga Stüdyolarını Genişletmeyi Hedefliyor

Zynga Stüdyolarını Genişletmeyi Hedefliyor – Hubogi San Francisco merkezli video oyun geliştiricisi Zynga, Hindistan bölgesindeki operasyonlarını iki katına çıkarmayı planlıyor ve daha çok pazara odaklanıyor.

Hindistan’da bir gazeteye konuşan Zynga Hindistan ülke müdürü Deepthi Menon, şu anda Bengaluru stüdyosunun 350 kişilik personelinin bulunduğunu ve bu stüdyonun Zynga’nın merkezinin dışında kalan en büyük stüdyo olduğunu belirtti.

Zynga oyun tasarım, ürün yönetim, sanat ve mühendislik alanlarında yapmaya başladığı işe alımlar ile önümzdeki yıl daha da büyümeyi planlıyor. 2017 yılı içerisinde %20 oranında büyüme gösteren stüdyo önümüzdeki yıllarda bu sayıyı daha da arttırmayı planlıyor.

Menon, “Zynga’nın merkez dışında yer alan en büyük ikinci stüdyosu ve diğer faaliyet gösterdiği stüdyoların her birinde çeşitli oyunların tüm geliştirmeleri yönetiliyor.” dedi.

Zynga Stüdyolarını Genişletmeyi Hedefliyor  Bu stüdyolarda, strateji oyunları, match – three puzzle oyunları ve şirketin amiral gemisi olan Farmville oyunlarının geliştirilmesi sağlanıyor. Yeni yapımlar ve geliştirmelerin arttırılması için büyüme kararı alan Zynga önümüzdeki yıl içerisinde bu yapılanmayı tamamlamayı hedefliyor.

Geliştirici firma Zynga aynı zamanda, Hindistan içinde özel bir oyun hazırlıyor. Rangoli Rekha: Color Match gibi oyunlar ile bu özel oyun için denemeler yapıyor. Menon bu konu hakkında ise “Tüm oyun portföyümüz için adımlar atmanın yanı sıra bu özel oyun içinde deneyler ve denemeler yapıyoruz.” diyerek konuşmasını tamamladı.