Ana sayfa Global Haberler Zynga Peak Games’in Kart Oyunları Bölümünü Satın Aldı

Zynga Peak Games’in Kart Oyunları Bölümünü Satın Aldı

1410
Kart Oyunları Bölümünü

Zynga Peak Games’in Kart Oyunları Bölümünü Satın Aldı! – Hubogi Türkiye’nin en büyük oyun şirketlerinden birisi olan Peak Games, oyunlarının bir bölümünü dünyaca ünlü şirket Zynga’ya sattı. Gelen bilgilere göre göre satın alma 100 milyon dolarlık nakit karşılığında gerçekleşti. Anlaşma sadece Peak Games’in kart ve okey oyunları geliştiren bölümünü kapsıyor.

Zynga CEO’su Gibeau, Peak Games’in kart oyunlarını satın almanın kendileri için fırsat olarak gördüğünü söylüyor. Son dönemde gelirlerini her alanda artırmak isteyen Zynga, etkinlikler ve turnuvalar düzenlemeye, yeni oyunlar satın almaya başlamıştı.

Zynga, hali hazırda ABD’de büyük bir oyuncu kitlesine sahip. Ancak, Peak Games’in Spades Plus ve Gin Rummy Plus gibi oyunları da ABD’de en çok oynanan mobil oyunlar arasında.

Peak Games Strateji Direktörü Ömer İnönü, Zynga’ya devredilen oyun stüdyolarının Zynga Türkiye çatısı altında Türkiye’de çalışmaya devam edeceğini belirtti. İnönü’nün paylaştığı bilgilere göre Peak Games, anlaşmaya konu olan gelirin tamamını halen ilk 10 şirket arasında bulunduğu ABD mobil oyun pazarındaki büyüme hedefleri doğrultusunda kullanacak.

Peak Games’in en hızlı büyüyen Türk teknoloji şirketi olduğunu belirten Ömer İnönü, hedeflerinin dünyanın en büyük mobil oyun şirketi olmak istediklerini söyledi.