Ana Sayfa Global Haberler Yoshinori Ono İçin Görev Değişikliği

Yoshinori Ono İçin Görev Değişikliği

1105
Yoshinori Ono İçin Görev Değişikliği
Yoshinori Ono İçin Görev Değişikliği

Yoshinori Ono İçin Görev Değişikliği! – Hubogi Capcom şirketinin en tanınan isimlerinden biri olan Yoshinori Ono şirket tarafından verilen karar ile farklı projelerde karşımıza çıkacak.

Devil May Cry, Onimusha: Warlords, Resident Evil: Outbreak gibi oyunlarda karşımıza çıkan ancak daha çok dövüş oyunlarından tanıdığımız Ono artık yeni projeler ile oyun severlerin karşısına çıkacak. Eventhubs’un yaptığı habere göre Capcom aldığı karar ile stüdyo içerisinde ancak farklı bir pozisyonda Yoshinori Ono’yu görevlendirdi. Ono’dan boşalan koltuğa ise şirketin kurucusu olan Kenzo Tsujimoto’nun oğlu Ryozo Tsujimoto geçecek.

Capcom cephesinden henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak ilerleyen günlerde konu ile ilgili bir açıklama yayınlanması bekleniyor. Yoshinori Ono’nun görevinde yapılan değişikliğin sebebinin ise Street Fighter V gibi oyunlarda beklenilen başarıların altında kalınmış olması gösteriliyor. 2016 yılında satışa sunulan Street Fighter V beklenenden oldukça düşük satış rakamlarına ulaşmış ve hayal kırıklığı yaratmıştı. Aynı şekilde Marvel vs. Capcom: Infinite oyununda da dövüş oyunu hayranları etkilenememiş ve beklentiler karşılanamamıştı. Bu sebeplerden dolayı Ono’nun farklı bir projeye alındığı iddia ediliyor.