Ana Sayfa Global Haberler Belçika Hükümeti ve EA Games Arasında Sular Durulmuyor

Belçika Hükümeti ve EA Games Arasında Sular Durulmuyor

1207
Belçika Hükümeti ve EA Games Arasında Sular Durulmuyor
Belçika Hükümeti ve EA Games Arasında Sular Durulmuyor

Belçika Hükümeti ve EA Games Arasında Sular Durulmuyor! – Hubogi Aylar önce Star Wars: Battlefront 2 ile patlak veren lootbox gerilimi Belçika hükümeti ve Electronic Arts arasında hala çözüme bağlanamamış bir durumda. Belçika hükümetinin lootboxları kumar olarak görmesi aralarında Blizzard, 2K Games ve Valve gibi şirketlerin oyunlarından lootboxları kaldırmasına sebep olmuştu.

EA Games CEO’su Adrew Wilson FIFA Ultimate Team ve oyunlardaki lootbox’ların kumar olmadığını paketlerden oyuncuların sadece eşya kazandığını ve bu eşyaları gerçek hayatta para ile satmalarının olanağının olmadığını belirtmişti. Ancak PCGamesN’in haberine göre Belçika hükümeti tarafından Kumar Komisyonu Electronic Arts ile yasal yollara başvurulduğu belirtildi. Brüksel savcılığına yapılan başvuru ile Electronic Arts cephesine karşı soruşturma başlatan Belçika hükümeti karşısında EA’nin karşı bir dava açıp açmayacağı merak edilen konular arasında yer alıyor.

Önümüzdeki günlerde konu hakkında yeni gelişmelerin yaşanması bekleniyor ancak yöneticiler ve stüdyolar arasında süren bu lootbox gerginliği uzun süreler boyunca devam edeceğe benziyor. Konu hakkında genel bir fikir birliği sağlanmadığı sürece anlaşmazlıklarında devam edeceğini söyleyebiliriz.