Ana Sayfa Espor Yıldız Futbolcu Gareth Bale Espor Takımı Kurduğunu Açıkladı

Yıldız Futbolcu Gareth Bale Espor Takımı Kurduğunu Açıkladı

961
yildiz-futbolcu-gareth-bale-espor-takimi-kurdugunu-acikladi

Yıldız Futbolcu Gareth Bale Espor Takımı Kurduğunu Açıkladı! Futbol yıldızı Gareth Bale, Ellevens Esports adında bir yeni bir espor takımı kurduğunu duyurdu. Kulüple sponsorluk anlaşması yapacak olan isim ise 38 Entertainment Group olacak.

Son yılların en gözde alanı olan espor her geçen gün gelişmeye devam ediyor. Birçok büyük markanın partnerlik kurarak yatırım yaptığı sektörde yeni bir isim belli oldu. Ünlü futbolcu Gareth Bale de bu sektöre bir adım attı. Shaquille O’Neal, Ronaldinho, Jimmy Rollins, Van Dijk’tan ve Antoine Griezmann gibi isimler de kendi kurduğu takım Grizi Esport ile sektöre adım atmıştı. Bale de bu sektöre girerek rekabete ortak olan isimlerden biri oldu.

3 Şubat tarihinde Twitter hesabından yaptığı açıklamayla Ellevens Esports’u kurduğunu duyurdu. Gale, Yaptığı paylaşımla kulübünü tanıttı. Gareth Bale ayrıca açıklama da yaptı: “Sahada amacım her zaman kazanmak oluyor. Ellevens Esports ile bu kazanma tutkum da şekilde devam edecek. Futbol ve espor arasında benzerlikler var. Çünkü oyununuzun zirvesine ulaşmak için gerçek bir özveri ve fedakarlık gerekir. Çeşitli oyunlarda Ellevens için birinci sınıf oyunculardan oluşan bir takım kurmayı amaçlıyorum. Oyuncularımızı seçerken orda bulunmak gerçekten heyecan verici oluyor. Yeni yetenekleri ortaya çıkarmak sürecin en heyecan verici parçalarından biri.”

Gareth Bale takımı Ellevens Esports’un ilk durağı FIFA

Gallerli yıldız futbolcunun takımı için ilk durak FIFA eClub olacak. Organizasyon FIFA Eclub’da yarışacak oyuncular için sözleşmeler imzaladı. Bale’in espor sektörü için hedeflerinin oldukça yüksek olduğu düşünülüyor. Yaptığı bir diğer açıklamada forma numarasının 11 olmasından dolayı, 11 farklı espor dalında yarışmak istediğini de belirtti. Fortnite, Rocket League, CS:GO, Rainbow Six, Call of Duty, Overwatch, Dota2, Apex Legends, Street Fighter ve PUBG gibi popüler espor oyunları Bale’ın planları arasında bulunuyor. Bu girişimle birlikte futbol taraflarının da ilgisinin espora yönelmesi bekleniyor. Aynı zamanda bu tür girişimler birçok insan için espora teşvik sağlıyor.