Ana Sayfa Espor IESF, Uluslararası Espor Hakem Akademisi Kurdu

IESF, Uluslararası Espor Hakem Akademisi Kurdu

1023
iesf-uluslararasi-espor-hakem-akademisi-kurdu

IESF Uluslararası Espor Hakem Akademisi Kurdu! Uluslararası Espor Federasyonu (IESF), Uluslararası Espor Hakem Akademisi girişiminin tamamen faaliyete geçmeye hazır olduğunu duyurdu. Bu girişim için mutlu olduklarını belirten federasyon kursun ilk oturumunun 24 Şubat 2020 Pazartesi günü başlaması planlanıyor.

Uluslararası Espor Hakem Akademisi Busan, Güney Kore’de bulunan global Espor Ar-Ge Merkezi’nin üç ayağından biri olacak. Busan şehri ve Busan Bilişim Sektörü Tanıtım Ajansı’nın (BIPA) sürekli desteğiyle, global Espor Ar-Ge Merkezi, Espor ekosistemini güçlendirmek ve 2018’ten bu yana endüstrinin evrimini teşvik etmek için çalışıyor.

Uluslararası Espor Hakem Akademisi, ulusal ve uluslararası espor hakemlerinin uzmanlığını sağlamak ve arttırmak için tasarlanmıştır. Standartların ve yoğun müfredatın geliştirilmesi üzerine çalışmalarına devam etmeyi hedeflemektedir. Bu girişim, esporların bütünlüğünü desteklemek ve dünya sahnesindeki sporcuların, takımların ve etkinliklerin başarısına katkıda bulunmak için büyük bir adım olarak görülüyor.

Müfredat, en yüksek standartları karşıladığından emin olunması için oyun yayıncıları ile birlikte IESF tarafından geliştirilmiştir. IESF Başkanı Colin Webster : “Hakemler tüm üye federasyonlarımızın ön planda olan kişileridir. Bu nedenle IESF, hakemleri uzun vadeli geliştirme ve bunun devamını getirebilme yeteneğinin en iyi şekilde kapasitelendirilmesinde kararlıdır. “ açıklamasında bulundu.

IESF, Uluslararası Espor Hakem Akademisini genişletmek istiyor

Kurs, ayrıca ulusal yarışmalarda yer alan eğitim hakemlerinde kullanılmak üzere ulusal federasyonlara da sunulacak. Bu kararın, kursun ulusal müfredatı meşrulaştırmaya ve hatta ek bir gelir akışı sağlamaya hizmet edeceği gelişmekte olan espor pazarlarında özellikle yararlı olması bekleniyor.

IESF’nin Uluslararası Espor hakem programı için adaylar üye federasyonlar tarafından aday gösterilecektir. Bu üye federasyonlar en iyi ve en parlak adayları kendileri tayin edecektir. Federasyona üye ulusal federasyonlar 12 Şubat Çarşamba gününe kadar adaylarını ön plana çıkarabiliyor.

IESF, ilgilenen tüm hakemleri kursa katılmaya davet ediyor! Daha fazla bilgi almak isteyen adaylar IESF’nin resmi internet adresinden koşulları öğrenebilirler.