Ana Sayfa Global Haberler Yeni Yayın Platformu SOOP, Faker ve DRX ile Ortaklık Kurdu

Yeni Yayın Platformu SOOP, Faker ve DRX ile Ortaklık Kurdu

14

SOOP isimli yeni canlı yayın platformu, tanınan birçok isimle ortaklık kurdu.

Dünya çapında 5 Haziran’da faaliyete geçecek olan yeni canlı yayın platformu SOOP, League of Legends ustası Lee ‘Faker’ Sang-hyeok, espor organizasyonu DRX ve espor alanındaki diğer kişilerle ortaklık kurdu. Yapılan duyuruya göre SOOP, yayınlanacak içerikleri sunmak üzere oyun yayıncıları, turnuva organizatörleri, e-spor ve oyun sektöründeki liderlerle işbirliği yaptı.

‘Espor ve oyun hayranları için özel olarak tasarlanmış’ bir platform olarak tanımlanan SOOP, web sayfası ve mobil uygulamasıyla birlikte İngilizce, Tayca ve Çince dillerinde küresel beta sürümünü başlatacak. Yayın sitesi, Kore’nin önde gelen canlı yayın platformu AfreecaTV’nin arkasındaki ekip tarafından geliştirildi.

SOOP, çeşitli ortaklıklarla içerik portföyünü geliştirmeyi hedefliyor.

Byung-chul ‘BuZz’ Yu, üç kez EVO Tekken şampiyonu Bae ‘Knee’ Jae-Min, eski Overwatch şampiyonu Kim ‘EscA’ In-ja ve oyun yayıncısı ACAU AKA ‘Crocodile’ gibi Faker ve DRX üyeleri, SOOP’un yanı sıra AfreecaTV’de Koreli hayranlar için içerik oluşturacak.

SOOP ayrıca VALORANT Challengers Tayland’ın özel yapım ve yayını için Riot Games ile ortaklık kurdu. Platform VALORANT Champions Tour da dahil olmak üzere turnuvalar için Tayland’da yayın ve yayın haklarını güvence altına aldı.

Son olarak, SOOP kullanıcıları AfreecaTV Global StarCraft II Ligi (GSL) de dahil olmak üzere müzik, oyun ve e-spor alanlarında çeşitli içeriklere erişebilecekler.

Yeni yayın hizmeti, benzersiz özellikleriyle rakiplerinden farklılaşmayı umuyor. Bu platformun yayıncıları aynı hesap altında birden fazla kanal barındırabiliyor ve avatar geliştirici ortağı MASCOZ’un entegre sanal yayıncı avatarı oluşturma aracını kullanabiliyor. Ayrıca gerçek zamanlı canlı yayın çeviri özelliğine de sahip olacak. Bu sayede başka ülkelerdeki izleyiciler, farklı bir dil kullanılan yayınları kendi dillerinde izleyebilecek.