Ana Sayfa Global Haberler Assassin’s Creed Shadows Fragmanı Yayınlandı

Assassin’s Creed Shadows Fragmanı Yayınlandı

12

Ubisoft, Assassin’s Creed Shadows için ilk fragmanı yayınladı.

Yayınlanan sinematik fragmanda, oyunda yönetebileceğimiz iki ana karakter tanıtıldı. Ayrıca oyunda yer alacak olan ana karakterlerin arkaplanları gösterildi.

Aşağıdaki videodan oyunun sinematik fragmanını izleyebilirsiniz:

Kadın bir şinobi olan Naoe’nin yolu, güçlü bir samuray olarak tasvir edilen tarihi figür Yasuke ile kesişiyor. Başlangıçta ikisi düşman gibi görünse de kısa süre sonra ortak bir amaç için birlik oluyorlar. Fragmanın sonunda Naoe’nin, Assassin’s Creed serisinin ikonik Hidden Blade isimli bıçağının farklı bir tasarımını kullandığını görüyoruz.

Oyunda iki yeni karakteri yönetiyoruz.

RPG açık dünya yapısında olan serideki diğer oyunlarda da olduğu gibi iki karakteri yöneteceğiz. Bu karakterler ise şinobi olarak karşımıza çıkan Naoe ve bir samuray olan Yasuke. Naoe, bir suikastçiden beklenileceği gibi gizliliği ve çevikliği ile öne çıkıyor. Yasuke ise samuray olması sebebiyle daha çok yakın dövüş ve kuvveti ile kendini gösteriyor. Görünüşe göre kullanacağımız karaktere göre göreve olan yaklaşımımız değişecek.

Oyunun yönetmeni Charles Benoit: “Oyuncuların her iki karakteri de deneyimlemesini istiyoruz ve her ikisini de tek bir karaktere sıkıştıramayız çünkü samuraylar ve şinobiler farklı sosyal sınıflardan geliyorlar, bu yüzden onları birbirine karıştıramayız.”

Assassin’s Creed Shadows, Japonya’nın birleşmeye giden kanlı bir yolda olduğu ve yabancı güçlerden etkilendiği bir dönemde geçiyor. Ubisoft, oyunun açık dünyasının muhteşem kale kasabalarına, kalabalık limanlardan huzurlu tapınaklara ve pastoral manzaralara sahip olacağını belirtti. Mevsimlere ve farklı hava koşullarına göre ise çevrenin değişeceğini söyledi.

AC Origins, Oddysey ve Valhalla’dan tanıdık olduğumuz yapıya benzer bir oyun olacak olan Shadows, bir önceki oyunlara kıyasla daha farklı bir oynanış mekaniğiyle bu türe yaklaşım sağlayacak gibi görünüyor. Oyunun oynanış fragmanının sonraki ay içerisinde yayınlanacağı belirtildi.