Ana Sayfa İnceleme Yeni Battle Royale Oyunu Shadow Arena Erken Erişim İncelemesi

Yeni Battle Royale Oyunu Shadow Arena Erken Erişim İncelemesi

1387
hubogi-yeni-battle-royale-shadow-arena-erken-erisim-incelemesi

Yeni Battle Royale Oyunu Shadow Arena Erken Erişim İncelemesi! Pearl Abyss tarafından yayınlanan Battle Royale oyunu Shadow Arena’nın açık ve kapalı betasından sonra geçtiğimiz hafta Steam’de Erken Erişim’i oyuncularla paylaşıldı. Sizin için Erken Erişim’i inceledik! Shadow Arena’nın oyun dünyasına dahil olmasıyla birlikte aslında güçlü kahramanların, sadece silahlarıyla değil özel yetenekleriyle birlikte de ortaya güzel bir Battle Royale oyunu çıkabileceğini görmüştük.

Erken Erişim ile birlikte oyuna katılan en önemli detaylardan biri yeni kahraman Venslar oldu. Kahramanın diğerlerine göre en önemli özelliklerinden biri toplamda 7 becerisi olması. Kontrol konusunda oyuncuları zorlayan bu kahraman verdiği alan hasarları ile bütün rakiplerine meydan okuyor!

shadow-arena-erken-erisim-incelemesi

Vensların rakiplerine karşı kurduğu baskı sayesinde oyuncular artık daha güvenli ve kendine güvenen bir şekilde haritada ilerleyebiliyorlar. Hem kırmızı hem mavi taraftaki becerileri ile hem saldırıya odaklanan hem de savunmayı ön plana çıkaran bir kahraman ile karşı karşıyayız. Sona kalma mücadelesi veren oyuncuların kırmızı tarafı seçmesiyle birlikte saldırı atağı yapılırken mavi tarafta daha çok can yenileme ve kalkan özellikleri ile savunma yapılabilir.

shadow-arena-erken-erisim-incelemesi1

Bunun dışında oyundaki eşya toplamı sistemi üzerinde bir değişiklik yapılmamış. Canavarlarla savaşırken düşen sandıklar sayesinde kahramanımızı güçlendirebiliyoruz. 3 tane aynı eşyayı elde ettiğimiz zaman eşyayı bir üst seviyeye çekerek yükseltebiliyoruz. Haritaya Kara Ruh olarak düştükten sonra alınan konum çok önemli, ilk başlarda yeterince beceri açık olmadığı için daha az canavarın olduğu yerler tercih edilmeli, can yüzdenizi korumanız gerekiyor. Az canavarlı bölgelerden kalabalık bölgelere doğru yavaşça yol alabilirsiniz. Bosslarla birlikte eşyalarınız daha da güçlenmeye başlayacaktır.

shadow-arena-erken-erisim-incelemesi2

Kara Ruh olarak haritaya düşmenizle birlikte 4 dakika boyunca ölürseniz tekrardan dirilebiliyorsunuz. Bu süreçte aldığınız öldürme sayıları hanenize işlense de ölen kahraman yine dirilerek sizden her an intikam almaya gelebilir. Arkanızı kollayın!

Toplamda 10 farklı karakter ile deneyiminizi güçlendirin!

Shadow Arena her biri farklı özelliğe sahip 10 kahramanı ile kendini diğer Battle Royale oyunlarından ayırıyor. Her kahramanın kendine özgü özellikleri ile oyun daha da çekici bir hale geliyor ve zorlaşıyor. Bu kahramanların kontrollerine adapte olabilmeniz ve becerilerini düşmanlarınıza karşı etkili bir şekilde kullanabilmeniz için çok sayıda pratik yapmanızı öneriyoruz.

shadow-arena-erken-erisim-incelemesi-3

Aynı zamanda Erken Erişim ile birlikte artık oyuncular diledikleri gibi istedikleri kahramanlara sahip olup onlara kostümler alabiliyorlar. Kahramanlara sahip olmanız için oyun sonu gelen gümüş paraları değerlendirebilirsiniz. Kostümler için ise altın para yüklemesi yapmanız gerekiyor. Erken Erişim ile açılan mağaza sayesinde kahramanlarınıza kostümlerle birlikte etkileyici görünümler elde edebilirsiniz.

Betalarda yer alan oyun modları arasında sadece yapay zekaya karşı verilen mücadele modunda değişikler yapılmış. Bu değişiklikler kapsamında artık 5 oyuncudan oluşan ekiplerimizle 40 kişilik yapay zeka ile oyun oynayabiliyoruz. Aynı zamanda normal maçlarda da ufak bir değişiklik olduğunu görüyoruz. Bununla birlikte istediğiniz 40 kişi birlikte kendi aranızda da maç atabiliyorsunuz. Tamamen arkadaşlarımla olayım derseniz bu mod tam sizlik gibi gözüküyor! 

Global sıralamasını düşürmek istemeyenler için ise ayrı bir mod bulunuyor. Yer aldığınız maçta kötü bir sıralamada bulunsanız bile bu kesinlikle global sıralamanızı etkilemeyecektir. Bu sayede hiçbir kaygı olmadan da dilediğinizce maç atabilirsiniz.

Son olarak oyunun sonuna doğru, yer aldığınız büyük haritada daralan alanda iyi bir pozisyon almanız size avantaj sağlayacaktır. Shadow Arena’da strateji çok önemli bir yerde bulunuyor. Her zaman arkanızı kollamalı, canavarla mücadele edip eşyalarınızı güçlendirmeye odaklanırken her an karşınıza başka bir kahraman çıkacağını aklınızda bulundurmalısınız. En önemlisi de oyunun sonuna doğru ilerlerken karşınıza çıkacak bosslardan uzak durmanızı öneriyoruz. Bir anda maça veda edebilirsiniz!

Shadow Arena Erken Erişim ile ilgili daha fazla bilgi için resmi internet adresini de ziyaret edebilirsiniz.