Ana sayfa Global Haberler Xbox Yeni Resmi Kablosuz Kulaklığı Tanıttı

Xbox Yeni Resmi Kablosuz Kulaklığı Tanıttı

28
xbox-kablosuz-kulaklık

Xbox, oyunculara uygun fiyatlı yeni nesil bir 3D ses deneyimi sunmayı amaçladığı varsayılan resmi kablosuz kulaklığını açıkladı.

PlayStation 5’in piyasaya sürüldükten sonra kendi Sony lisanslı 3D ses kulaklığını almasıyla, birçok kişi Xbox’ın da aynı şeyi  yapıp  yapmayacağını merak etti. Bugün, Microsoft durumun böyle olacağını resmen doğruladı ve yeni Xbox Kablosuz Kulaklığının 16 Mart’ta piyasaya çıkacağını açıkladı.

Yeni Xbox odaklı teknoloji parçasının, diğer, daha pahalı yeni nesil kulaklıklara erişilebilir bir alternatif sunmayı amaçlayarak, uygun bir fiyata gelişmiş bir ses deneyimi sağlayacağı iddia ediliyor. Şuan 99 $ ‘a mal olacak ve bugünden itibaren ön sipariş verilebilecek ve Xbox One ve Xbox Series X konsollarının yanı sıra PC ve mobil cihazlar aracılığıyla kullanılabilen birkaç benzersiz ses özelliğine sahip olacak. Fakat Türkiye’ye ne kadara yansıyacağı konusunda henüz bir fikrimiz yok.

Ne sunduğuna gelince, Microsoft donanımı “daha önce bu fiyat aralığında bulunmayan yenilikler” olarak faturalandırıyor ve sözde bir sonraki seviye parti sohbeti ve ses ile donatılmış olarak geliyor. Mikrofonlu kulaklığın Xbox Wire’daki duyurusunda ayrıntılı olarak açıklandığı üzere, oyuncular düşük gecikmeli oyunlarda bile net çevrimiçi sohbet bekleyebilirken, kulaklık ayrıca tam 3D sese izin veren uzamsal ses teknolojilerini de içeriyor. Sözde arka plan gürültüsünü önleyen bir mikrofona sahip olacak ve arkadaşlarınızla çevrimiçi oyun oynarken daha net mikrofon sesi sağlayacak.

Ayrıca, Microsoft, özelliğin açılıp kapatılabileceğini belirtmesine rağmen, kullanıcıyı konuşmadığında otomatik olarak sessize alan bir özellik de olacak ve bir manuel sessize alma düğmesi de eklenecektir. Kulaklığın gerçek rahatlığı ve hissine gelince, kulak kapakları poliüretan deri kullanılarak hafif olacak şekilde tasarlanmıştır. Yastıklamalı ayarlanabilir bir kafa bandı kulaklığın üzerine oturur ve Microsoft, çeşitli kafa boyutlarını barındıracağına ve eşit şekilde basınç uygulayacağını iddia ediyor. Diğer özellikler arasında, kulak kapağının eğilmesiyle ayarlanabilen ses seviyesi ayarları, kullanılmadığında mikrofonu içeri sokma yeteneği ve dayanıklı metal bir iç çerçeveye sahip kafa bandı bulunur.

Xbox Kablosuz Kulaklık 16 Mart tarihi itibariyle satışa başlayacak.

Daha fazla içerik için tıklayın

Bizleri sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz!