Ana sayfa İnceleme Little Nightmares 2 İnceleme

Little Nightmares 2 İnceleme

529
little-nightmares-2

Little Nightmares 2, bazı önemli yaşam kalitesi ve oyun iyileştirmeleri sağlarken, oyuncuları gergin tutmak için bol miktarda korku sunmaya devam ediyor.

2017’de Tarsier Studios , pakette öne çıkmasına yardımcı olan ürpertici bir sanat stiline sahip tuhaf bir bulmaca platform oyunu olan orijinal Little Nightmares oyununu piyasaya sürdü. Çoğunlukla olumlu  eleştiriler alsa da, olumsuz  eleştirmenlerden yoksun değildi ve oyunun geliştirilebileceği birçok alan olduğu açıktı.

Little Nightmares 2’deki dakika dakika oynanış, öncekinden çok daha karmaşık. Hala birçok bulmaca çözme ve platform oluşturma var, ancak geliştiriciler, oyuncuların dikkat etmesi gereken ölümcül tuzakları eklediler; ayı tuzakları ve yeni kahramanı Mono’yu anında öldürebilen ağır kovalar gibi. Daha küçük düşman türleri de, özellikle oyuncuların Okul bölümünde karşılaştıkları şiddetli, duyarlı bebekler şeklinde tanıtıldı.

Oyuncular Little Nightmares 2’nin Okul seviyesinde bu bebeklerle karşılaştıklarında, bazen kaçmaları veya onlardan gizlice geçmeleri gerekir, ancak bazen onlara karşı savaşmaları için araçlar verilir. Oyun için temelde savunmasız olduğu ilk Little Nightmares’ın tam aksine, Little Nightmares 2 bazen Mono’nun düşmanları çekiç ve baltalarla ezmesine izin verir. Oyuncular silahlarını çılgınca sallayamazlar ve olumlu bir sonuç elde edemezler; her vuruş mükemmel bir şekilde zamanlanmalıdır, aksi takdirde oyuncak bebekler ve diğer tehditler oyuncuları oldukça kolay bir şekilde öldürmeyi başaracaktır.

little-nightmares-2-trailer-gamescom-six-mono-teacher

Little Nightmares 2’deki bulmacalar yaratıcı ve anlaşılması eğlenceli ve kontroller daha sıkı, yani bu sefer platform daha az hantal ve çok daha hassas. Büyük olanı, bazı alanlarda Mono ve Altı’nın bulmacaları çözerken dünyayı daha özgürce keşfetmesine izin veren daha açık seviye tasarımıdır. Hala çok doğrusal bir oyun, ancak oyunculara Soluk Şehir’de yollarını çizme konusunda biraz daha fazla özgürlük verildiği bazı anlar var.

İlk Little Nightmares oyunundan zevk alan ve kısa oyun süresiyle kapatılmayan korku hayranları, Little Nightmares 2 hakkında muhtemelen beğenecek çok şey bulacaklar. Korku hayranları ve oynamak için benzersiz bir bulmaca platform oyunu arayanlar için kolay bir öneri. 

Daha fazla içerik için tıklayın

Bizleri sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz!