Xbox Series X Games Showcase Dikkat Çeken Oyunlar!

  226
  Xbox Series X Games Showcase Dikkat Çeken Oyunlar!
  Xbox Series X Games Showcase Dikkat Çeken Oyunlar!

  Microsoft, yenil nesil konsolu Xbox Series X için çıkartacakları yeni nesil oyunları tanıttığı bir etkinlik düzenledi. Xbox Series X Games Showcase adlı etkinlik sırasında konsolun özelliklerinden de bahsedildi.

  Şubat ayında Xbox Series X hakkında önemli açıklamalar yapılmıştı. Cihazın teknik ve donanım özellikleriyle ilgili birçok bilgi verilmişti. Oyuncuların merakla beklediği yeni nesil konsollardan biri olan Xbox Series X oldukça gelişmiş özelliklere sahip.

  Microsoft tarafından verilen detaylarda yeni Xbox’ın geriye ve ileriye dönük uyumluluk özelliği bulunuyor. Yani bu konsolda önceki nesil konsolların oyunlarını oynamanız mümkün olacak. Smart Delivery ile ileriye dönük uyumluluk özelliği vaat edildi. Bu özellik sayesinde bir oyunu satın aldığınız takdirde daha yeni konsollarda oynamak için o oyunu tekrar satın almanız gerekmeyecek.

  Donanım özelliklerinin de çok iyi olduğu belirtilen Xbox Series X, PS5’ten daha güçlü. Bu yüzden birçok oyuncu yeni nesil konsol hakkında oldukça heyecanlı. Yeni nesil işlemciler, ekran kartları ve birçok farklı teknolojinin de kullanılması sayesinde geliştiricileri ve oyuncuları fazlasıyla mutlu edebilecek.

  Xbox Series X’de AMD tarafından özel olarak tasarlanmış bir işlemci kullanılıyor. Bu işlemcinin AMD’nin en yeni teknolojisi olan Zen 2 mimarisini kullandığı belirtiliyor. Xbox Series X, grafik işlemcisi tarafında da AMD’nin yeni teknolojilerinden faydalanıyor. AMD’nin RDNA 2 mimarisinden faydalanan bir GPU ile güçlendirilmiş. Burada 12 teraflop bir GPU’dan bahsediliyor. Bu ise Xbox One’dan 8 kat ve Xbox One X’den 2 kat daha güçlü bir donanımsal özellik olarak göze çarpıyor.

  Xbox Series X Games Showcase Sunumunda Öne Çıkanlar

  Microsoft, Xbox Series X Games Showcase adlı sunumda konsolun özelliklerinden çok çıkacak oyunlar üzerinde durdu. Tanıtılan oyunlar arasında en çok dikkat çeken oyun Halo Infinite olsa da, sunumda öyle oyunlar tanıtıldı ki birçok oyuncu şaşkına döndü (Tabii mutlu da oldular). Büyük ve küçük birçok yapım sunumda tanıtıldı. Gelin bu oyunlara birlikte bakalım.

  State of Decay 3

  Zombi temalı hayatta kalma serisi State of Decay’in 3. oyunu, Xbox Series X ile oyuncularla buluşacak.

  Forza Motorsport

  Yarış simülasyonu hayranlarının merakla beklediği oyunlardan biri olan Forza serisinin yeni oyunu da sunumda tanıtıldı.

  Tell Me Why

  The Outer Worlds: Peril on Gorgon

  Grounded

  Everwild

  Avowed

  S.T.A.L.K.E.R. 2

  Fable

  Microsoft’un sunumdaki en büyük sürprizi olduğunu söylesek yanlış olmaz.

  Warhammer 40.000: Darktide

  As Dusk Falls

  Pshyconauts 2