Ana sayfa Global Haberler T1, Hana Bank ile Anlaşma Yaptığını Duyurdu

T1, Hana Bank ile Anlaşma Yaptığını Duyurdu

313
hubogi-t1-hana-bank-ile-anlasma-yaptigini-duyurdu

SK Telecom ve Comcast Spectacor’un ortak girişimi olan T1 Entertainment & Sports, Hana Bank ile anlaşma imzaladı. Yapılan bir açıklamaya göre, Güney Kore bankası olan Hana Bank’in, organizason hayranları için finansal ürünler geliştireceği söylendi.

Hana Bank, T1’in Seul Gangnam’daki tesisinin birinci katındaki adlandırma haklarını ‘Hana 1Q – T1 Onur Listesi’ olarak adlandırdı. Anlaşma sayesinde Hana Bank’ın sahip olduğu bir uygulama olan 1Q Bank’ın logosu da takımın formalarına yerleştirildi. Buna ek olarak şirket, dünya çapında yaklaşık 160 milyon hayranı bulunan T1 organizasyonu, Hana Financial Group’un markasını yurtiçinde ve yurt dışında tanıtacak.

Hana Bank’ın Yatırım Finans Projeleri Başkanı Yeom Jeong-ho, anlaşma hakkındaki düşüncelerini şu sözlerle belirtti: “T1 ortaklığıyla Hana Bank, müşteri tabanını genç nesle genişleterek Hana One Q’nun marka bilinirliğini artırmaya yönelik bir adım attı. Aynı zaman da bankamız espor alanına adım atarak finansal ürün alanını da genişletiyor.”

Organizasyon, dünya çapında 100 milyon insanın severek izlediği League of Legends Dünya Şampiyonası’nda üç kez ve yerel ligde toplam dokuz kez şampiyon olma geçmişine sahip etkisini tüm dünyaya yaymış bir organizasyondur.

T1 global partnerlerini büyütüyor

Buna ek olarak, T1 oyuncuları anlaşma yoluyla bankadan kişisel finansal hizmetler ve atlet yaralanma sigortası alacaklar. Organizasyon ayrıca Nike, BMW, Samsung Odyssey, Logitech G ve Secretlab gibi şirketlerle de ortak oldu.

T1  League of Legends takımında yer alan ve dünya çapında tanınan Lee “Faker” Sang-hyeok da anlaşmadan bahsetti: “Kendimin ve takımımdaki diğer oyuncuların Hana Bank ortaklığı aracılığıyla geleceğe hazırlanmak adına  iyi bir fırsat bulduğu için mutluyum.”

Aynı zaman da şu an hala LCK Yaz Mevsimi maçları devam ettiğinden oyuncuların formalarında anlaşmanın detaylarının görüleceği düşünülüyor. Sezon devam ederken böyle bir anlaşma yapılmış olması League of Legends takımı için güzel bir hamle oldu.