Ana Sayfa Global Haberler Xbox CEO‘su Gelecek Hakkında Açıklamalarda Bulundu

Xbox CEO‘su Gelecek Hakkında Açıklamalarda Bulundu

1316
Xbox CEOsu Gelecek Hakkında Açıklamalarda Bulundu
Xbox CEOsu Gelecek Hakkında Açıklamalarda Bulundu

Xbox CEOsu Gelecek Hakkında Açıklamalarda Bulundu! – Hubogi Xbox CEO ‘su Phil Spencer yapmış olduğu açıklamada Xbox’ın geleceği hakkında hedef ve planlarından bahsetti. Spencer her cihazda oynanabilen ve donanımdan uzaklaşılması gereken oyunlar geliştirmeyi hedeflediklerini belirtti.

Spencer, Xbox One için geleceğe ışık tutan konsol olduğunu, ayrıca oyuncuların istedikleri platformlarda oyun oynayacaklarını söyledi. The Guardian’a yaptığı açıklamada Spencer oyunların ister PC’de ister diğer herhangi bir konsol ayırmaksızın aynı kalitede oynanması gerektiğini aktardı.

Sadece bir konsol ya da platform için oyun üretmeye çalışan geliştiricilerin sınırlayıcı ve geleceği kısıtladığını düşündüğünü belirten Spencer, daha fazla oyuncu ve daha fazla insana elimizi uzatabilmek için kullanıcıların ister mobil cihazlardan, ister PC ya da konsollardan aynı oyunu oynama özgürlüğünün olması gerektiğini düşünüyor.

Gelecek planlarının güzel ve heyecan verici olduğunu söyleyen Spencer, gelecek için gezegendeki tüm cihazlara yüksek kalitede oyunlar getirmeyi planladıklarını ve hedeflediklerini açıklamasına ekledi.