Ana sayfa Türkiye'den Haberler Vodafone ve Riot Games’ten İş Birliği

Vodafone ve Riot Games’ten İş Birliği

466
Vodafone ve Riot Gamesten İş Birliği
Vodafone ve Riot Gamesten İş Birliği

Vodafone ve Riot Gamesten İş Birliği! – Hubogi Vodafone ve Riot Games arasında yapılan anlaşma sonucunda League of Legends Türkiye Şampiyonluk Ligi isim sponsoru Vodafone Freezone oldu.

Son yıllarda oldukça büyük bir hayran kitlesi kazanan ve her geçen gün daha da büyüyen e-spor platformuna markaların ilgisi de artış gösteriyor. Öyle ki son dönemlerde markaların e-spor organizasyon ve takımlarına sponsorluk anlaşmalarını sıkça duyuyoruz. Ülkemizde de bu alanda Vodafone e-spor’a en çok katkı sağlayan ve ilgi gösteren markalardan biri konumunda. Son olarak Türkiye’nin League of Legends organizasyonunun Şampiyonluk Ligi isim sponsorluğu anlaşması imzalayan marka bu anlaşmayı Riot Games Türkiye Ülke Müdürü ile birlikte bir basın toplantısında duyurdu.

Riot Games Türkiye Ülke Müdürü Bora Koçyiğit açıklamalarında, “Son 6 yılda e-sporu Riot Games olarak profesyonel bir spor dalı haline getirdik. Birçok büyük çaplı organizasyon düzenledik. Bu yolda bizim kadar stratejik işbirlikleri de önemli rol oynadı. Şimdi ise Vodafone ile yaptığımız bu işbirliğini çok kritik buluyoruz. Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi adı altında yoluna devam edecek olan ülkemizin ilk ve tek profesyonel e-spor lig organizasyonu daha büyük bir gelişim potansiyeline sahip olacaktır.” sözlerine yer verdi.

Vodafone ve Riot Gamesten İş Birliği! Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy ise, “Tüm Türkiye’ye ulaşan bir marka olarak spor yatırımlarımıza Maraton ve futbolun ardından e-sporu da kattık. E-spor ülkemizde de hızlı bir şekilde büyüyen bir Pazar. Geçtiğimiz yıl BAUSuperMassive eSports ile yapılan ortaklıktan sonra şimdi de League of Legends Şampiyonluk Ligi isim sponsorluğu anlaşması ile e-sporu daha da büyütmeyi hedefliyoruz.” şeklinde açıklamalarda bulundu.