Ana sayfa Türkiye'den Haberler Microsoft Türkiye Oyun Fiyatlarını Düşürüyor!

Microsoft Türkiye Oyun Fiyatlarını Düşürüyor!

422
Microsoft Türkiye Oyun Fiyatlarını Düşürüyor
Microsoft Türkiye Oyun Fiyatlarını Düşürüyor

Microsoft Türkiye Oyun Fiyatlarını Düşürüyor! – Hubogi Microsoft Türkiye ekibinin Sea of Thieves oyunu fiyatı ile gündeme gelen tartışma sonrasında şirket ülkemizdeki fiyatları tekrardan yapılandırmaya gitme kararı aldı.

Birinci parti oyunları olarak adlandırılan Microsoft oyunlarının yapılan düzenleme sonucunda ülkemizde sabit olarak 230 TL etiket ile satılacak. State of Decay 2, Crackdown 3 gibi oyunların daha düşük fiyatlarda olması beklenirken bu sistemin tam olarak aktif olması zaman alacak gibi gözüküyor. Aynı zamanda üçüncü parti oyunların ise fiyatlarında herhangi bir değişiklik olmayacağı düşünülüyor.

Microsoft Türkiye’nin yapmış olduğu fiyat revizesi diğer markalar ile olan rekabette de kendisini bir adım öne geçirmiş oldu. Detroit: Become Human gibi yakın zamanda çıkacak olan oyunların 209 TL, Marvel’s Spider-Man gibi yeni oyunların 300 TL fiyat etiketli olması karşısında Microsoft 230 TL tek fiyat belirleyerek avantaj sağlayabilir.

Ayrıca fiyatın haricinde Xbox ve Windows 10 ‘da Xbox Game Pass gibi sistemlerde Aylık 30 TL ödeme ile birinci parti oyunların sahibi olmakta mümkün. Ödeme yapıldığı süre boyunca oyunun  sahibi olunabiliyor.