Ana Sayfa Espor Veikkausliiga Profesyonel Espor Ligi Kurduğunu Açıkladı

Veikkausliiga Profesyonel Espor Ligi Kurduğunu Açıkladı

787
hubogi-veikkausliiga-profesyonel-espor-ligi-kurdugunu-acikladi

Veikkausliiga Profesyonel Espor Ligi Kurduğunu Açıkladı! Fin profesyonel futbolunun en üst seviyesi olan Veikkausliiga, spor rekabetinde tamamen yer almak için resmi espor ligi olacak olan eFutisliiga kurdu.

Lig, dünya çapında görülen diğer futbol espor liglerine benzer bir şekilde kuruluyor. Lig, Fin telekomünikasyon şirketi Telia’ya ait olan ve işletilen, Fin espor turnuvası platformu Telia Esports Series tarafından düzenlenecek. Kuzey Avrupa’da büyük bir ilgi gören DreamHack ile yaptığı ortaklık aracılığıyla League of Legends’ta ön plana çıkmasıyla biliniyor.

Veikkausliiga Ticari Geliştirme Direktörü Ville-Mikko Korkka, ligin başlangıcı ile ilgili düşüncelerini açıkladı: “Salgın sırasında öğrendiklerimiz, bizim gibi yerleşik spor liglerinin bile kesin bir geleceği olamayacağı ve her zaman büyümek için yeniliğe ihtiyaç duyduğu oldu. Uzun zamandır dünya çapında esporların gelişimini izleyici olarak izledik ama artık değil. Bu yeni dünyaya adım atmaktan büyük heyecan duyuyoruz. ”

Veikkausliiga profesyonel lig maçları MTV’de!

Finlandiya ligindeki takımlar, profesyonel oyuncuları sanal sahada temsil edecek şekilde sahaya çıkaracak ve MTV’de yayınlanacak haftalık çevrimiçi maçlara katılacak. Ligin sonbaharda başlaması bekleniyor, ancak duyuru sırasında herhangi bir tarih veya format açıklanmadı.

Telia Finland Esports Ticaret Müdürü Niklas Segercrantz da şunları söyledi: “Bu bahar, gerçekten tüm dünyaya espor dünyasında yatan potansiyeli görmesini sağladı. İskandinav ülkelerinde türünün ilk örneği olan işbirliğini duyurmaktan gurur duyuyoruz. eFutisliiga, geleneksel sporların esporlarla nasıl el ele verebileceğinin mükemmel bir örneğidir. Örneğimizle diğer ana ligleri, esporla güçlerini birleştirmeye teşvik edebileceğimizi umuyoruz. ”