Ana sayfa Global Haberler Valorant Smurf Hesaplar İçin Yeni Bir Sistem Üzerinde Çalışıyor

Valorant Smurf Hesaplar İçin Yeni Bir Sistem Üzerinde Çalışıyor

18
Valorant Smurf Hesaplar İçin Yeni Bir Sistem Üzerinde Çalışıyor

Valorant, popüler FPS oyunlarının başında geliyor. Geniş bir kitleye sahip oyunun oyuncuları son dönemlerde smurf hesaplardan yakınıyor. Valorant, smurf hesapların tespit edilmesi için yeni bir sistem kurmayı deniyor.

Valorant oyunu, dereceli bir sisteme sahip olması nedeniyle oyuncular kendilerine uygun rakiplerle mücadele ediyor. Son zamanlarda takımların dengesiz olmasından şikayetçi olan oyuncular ekibe sıkça savaş bileti göndermiş olsa gerek Valorant konuyla alakalı yeni bir sistem üzerinde çalıştıklarını paylaştı.

Valorant Smurf Hesaplar İçin Yeni Bir Sistem Üzerinde Çalışıyor

Oyunda 20 seviyeye gelmeden dereceli oyun girilmiyor olsa da piyasada direkt dereceli hesaba ulaşmak isteyenler için hesap satışı oldukça yaygın. Smurf hesapların önüne geçebilmek için planlanan bu sistem ilk olarak Kuzey Amerika bölgesinde test edilecek. Yeni sistem oyunda yeni hesap açan oyuncuların performanslarına göre bir seviyeye atanmasına dayanıyor. Daha önce de buna benzer bir sistem olsa da artık süreç iyi oyuncular için hızlı ilerleyecek. Iron ile başlayan smurf oyuncu eğer başarılı bir performans sergilerse Bronze ve Silver gibi aşamalarda uzun süre oynamayacak. Riot Games, bu yöntem sayesinde yeni hesap açan smurf oyuncuların düşük derecelerde uzun süre oynamasını engellemiş olacak. Şu anda smurf hesap yoğunluğunun Platinium hesaplarda olduğu belirtiliyor. Kaybeden oyuncuların haksız bir rekabet sonucunda kaybettiklerini düşünmelerine sebep olan bu durum yakın zamanda çözülecek gibi.

Siz Valorant’ın smurf hesaplara uygulayacağı yeni sistem hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce yeterli bir çözüm olacak mıdır? Yorumlarınızı bizimle paylaşarak düşüncelerinizi iletebilirsiniz. Riot Games’in diğer haberleri ve çok daha fazlası için bizi takip etmeye devam edebilirsiniz.