Ana sayfa Global Haberler Kedilerin Dünyasını Mercek Altına Alan Oyun: Stray

Kedilerin Dünyasını Mercek Altına Alan Oyun: Stray

24
Kedilerin Dünyasını Mercek Altına Alan Oyun: Stray

Son zamanların en ilginç oyunlarından Stray’in çıkış tarihi oyunun tanıtım videosu ile birlikte yayınlandı. 19 Temmuz tarihinde PlayStation 5 ile PlayStation 4 platformlarında yayınlanacak olan oyun aynı zamanda Steam’e de eklenecek.

BlueTwelve Studio tarafından piyasaya sürülen oyunun temelinde bir kediyi yönetmek bulunuyor. Cyberpunk tarzı bir şehirde sırt çantanızla birlikte dolaşabileceğiniz oyunun tanıtım videosu daha fazla ipucular verdi. Kedi macera oyunu kategorisinde geçen oyun eğlenceli oyunlar oynamayı yenilikleri denemekten keyif alanları mutlu edecek gibi görünüyor.

Kedilerin Dünyasını Mercek Altına Alan Oyun: Stray

Peki, Stray nasıl bir oyun?

Stray’de insana benzeyen robotlar ile tehlikeli yaratıkların bulunduğunu söyleyebiliriz. Siber  bir şehirde geçen olay örgüsünde kayıp bir kedi olarak var olmaya çalışıyorsunuz. Yalnız başınıza çıkacağınız bu yolculukta kayboldunuz ve eve dönebilmeniz için bir gizemi çözümlemeniz gerekiyor. Yolculuğa yalnız başladığınızı söyledik ama bu durum çok uzun sürmüyor çünkü oyunda B12 adında bir karakter bulunuyor. Drone olarak tasarlanan bu karakterle çok yakın arkadaş olacaksınız. Oyundaki mekanlarda neon ışıklar ve karanlık sonu görünmeyen sokaklar sizi etikileyecek. Gizem ve macera dolu bu oyunun yayınlanan videosu oldukça eğlenceli.

Stray’in tanıtım videosu: https://www.youtube.com/watch?v=u84hRUQlaio

Hoş ve etkileyici bir atmosferde geçen oyun birbirinden güzel detaylara sahip. Oyuncuları görsel anlamda bir şölenin içerik anlamında da heyecan dolu bir maceranın beklediğini söyleyebiliriz. Rahat bir şekilde kafa dağıtma amaçlı oynanabilecek keyifli bu oyun yakında çok daha fazla kendinden söz ettirecek gibi görünüyor.

Stray hakkında ne düşünüyorsunuz? Oyunla alakalı görüşmelerinizi yorum kısmından bizimle paylaşabilir sosyal medya kanallarımızı takip ederek haberlerden anında haberdar olabilirsiniz.