Ana sayfa Türkiye'den Haberler Unrect Bugün Erişime Açıldı

Unrect Bugün Erişime Açıldı

1238
Unrect Bugün Erişime Açıldı
Unrect Bugün Erişime Açıldı

Unrect Bugün Erişime Açıldı! – Hubogi Türk bağımsız oyun geliştiricilerinden Sedat Güç’ün Sedate Games adı ile yapmış olduğu basit eğlence oyunu Unrect, bugün Steam platformu üzerinde erişime açıldı. Unrect, oyuncuların önemli bir role sahip olduğu 2D sanal alan oyunudur.

Kahramanımız kolonisini kurmak ve genişletmek için önemli bir görev üzerinde çaışmaktadır. Dünya üzerinde dağılmış olan yaşam kaynağını toplayarak bunları kapsüllemeye çalışmaktadır. Bu kapsüller ile yeni kolonistler üretecektir. Ürettiği her bir kolonist sizin emriniz altında olacaktır ve onlara komut vererek öz üretmelerini, nöbet tutmalarını sağlayabilir veya yoldaş olarak yanınıza alabilirsiniz. Oyunda aynı zamanda kendi bölgelerinizi genişletmek ve bu bölgeleri savunmak için de strateji belirlemelisiniz. Koloni bireylerinin sorumluluğu sizin üzerinizdedir. Onların yeteneklerini geliştirerek olası düşman baskınlarına karşı savunmalarını sağlamalısınız.

 

Sedat Güç Hakkında;

Unrect Bugün Erişime Açıldı! – Hubogi Sedat, 17 yaşındaki JAVA programcısı ve amatör bir illüstratör. 14 yaşındayken kitaplarla programlamaya başladı. Programlama temellerini öğrendikten sonra oyun geliştirmeye karar verdi. Ona büyük motivasyon getiren Java / LibGDX çerçevesiyle Android platformu için Happy Gum Gum adı verilen basit bir bulmaca oyunu geliştirdi. Bundan sonra, yeni projesi olan Unrect’i bir sandbox koloni yapımı oyunu resimlemeye başladı. UNRECT için bir harita editörü geliştirdi, tüm grafikleri tasarladı ve temel oyun mekaniğini tamamladı. Ardından, Gaming İstanbul 2017 Fuarı’nda Unrect’i sunarak yüzlerce önemli geri bildirim ve paha biçilmez tavsiye topladı. Fuarı takiben, tüm grafikleri yeniledi ve oyun için daha fazla oyun özelliği ekledi.

Siz de Steam üzerinden oyuna aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz;

http://store.steampowered.com/app/765230/Unrect/#app_reviews_hash

Unrect oyununun internet sitesi;

http://www.unrect.com/index