Ana sayfa Global Haberler Ubisoft Tüm Oyunlarını Ubisoft Originals Olarak Etiketledi!

Ubisoft Tüm Oyunlarını Ubisoft Originals Olarak Etiketledi!

38

Assassin’s Creed ve Far Cry yayıncısı Ubisoft, artık dahili stüdyolar tarafından yapılan tüm oyunlarını “Ubisoft Originals” olarak markalayacak.

Ubisoft, şirket içi geliştirme ekibi tarafından yapılan tüm oyunları Ubisoft Originals olarak yeniden adlandırıyor. Bu günlerde  Ubisoft’un karma bir itibarı var. Bununla birlikte, şirket aynı zamanda en büyük franchise’larında üst düzey şirketlerine karşı skandalla sonuçlanan bir dizi suistimal beyanıyla da tanınıyor. Ubisoft şimdi markasını unvanlarına daha da sağlam bir şekilde yerleştirmeye çalışıyor.

Ubisoft-yeni-etiket

Ubisoft Oyunlarına İmzasını Attı

Ubisoft, dahili olarak geliştirdiği oyunları artık resmi olarak “Ubisoft Originals” olarak etiketlemektedir. Eurogamer’a konuşan bir Ubisoft sözcüsüne göre, “Ubisoft Original” markası artık “yetenekli geliştiricilerimiz tarafından şirket içinde oluşturulan” her bir oyunda yer alacak. Aslında şu ana kadar bu etikete uymayan hiçbir Ubisoft oyunu yok.

Ubisoft Neden Oyunlarını Etiketliyor?

Bu, söylentilere göre Mandalorian oyunu Ubisoft tarafından yapılırsa, muhtemelen Ubisoft Original markasını da taşıyacağı  anlamına geliyor. Ubisoft’un oyunlarını neden bu şekilde etiketlemek istediği hakkında şu anda net bir bilgi mevcut değil. Tipik olarak bunun gibi bir mühür, NES ve SNES günlerinde Nintendo Onay Mührü gibi paylaşılan bir kalite düzeyini akla getiriyor.

Öte yandan, bu, Ubisoft’un oyunlarını yakın gelecekte diğer şirket dışı stüdyolara dış kaynak sağlamayı planladığı anlamına gelebilir.  Bu durumda etiket, net bir ayrım oluşturmaya yardımcı olacaktır.  Belki de bu, Far Cry gibi Ubisoft oyun serilerinin genişlemesine yol açacaktır. Bunu bizlere sadece zaman gösterecek.

Belki de bu sadece süslü bir markalaşmadır, ancak şu anda Ubisoft harici stüdyolardan herhangi bir büyük oyun yayınlamamaktadır.

Daha fazla içerik için tıklayın

Bizleri sosyal medya üzerinden takip edebilirsiniz!