Ana sayfa Global Haberler Ubisoft Geçtiğimiz Yılın Mali Rapor Özetini Yayımladı

Ubisoft Geçtiğimiz Yılın Mali Rapor Özetini Yayımladı

1000
Ubisoft Geçtiğimiz Yılın Mali Rapor Özetini Yayımladı
Ubisoft Geçtiğimiz Yılın Mali Rapor Özetini Yayımladı

Ubisoft Geçtiğimiz Yılın Mali Rapor Özetini Yayımladı! – Hubogi Fransa merkezli video oyun geliştirici şirket Ubisoft ekibi yıllık finansal raporlarını yayımladı. Yayımlanan raporda 2017 yılı finansal bilgilerinin yanı sıra pek çok ilginç bilgide yer aldı.

Rapora göre Ubisoft satışını yaptıkları oyunların % 44 ‘ü PlayStation 4, % 25 ‘I Xbox One konsolları üzerinden ve % 15 ‘I ise PC platformunda satıldığını belirtti. Kalan yüzdelik böllümün ise eski nesil konsol ve diğer platformlarda satıldığını belirtti. Raporda satışların yapıldığı platformların yanı sıra satış bölgelerinin istatistikleri de yer alıyor. Bu rapora göre satışların % 47 ‘si Kuzey Amerika bölgesinde yapılırken % 39 ‘u Avrupa’da satıldı. Geri kalan kısmı ise diğer bölgelerin toplam satışı olarak belirtildi. Ayrıca raporda 2017 – 2018 yılı finansal hedeflerinin 640 milyon euro olduğunu, 725 milyon euro kazandıklarını da belirten Ubisoft geçtiğimiz yıla göre % 36 daha fazla kazanç elde etmiş.

Ubisoft Geçtiğimiz Yılın Mali Rapor Özetini Yayımladı! Raporda oyunlar hakkında yapılan açıklamalar ise şu şekilde. Assassin’s Creed Origins’in 2017 yılında en çok satan üçüncü oyun olduğunu belirten Ubisoft, bir diğer oyun Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands’ın ise en çok satan oyunlar listesinde 7’inci sırayı aldığını belirtti.

Rapor dışında Ubisoft 2018 ‘in önümüzdeki çereğinde de neleri piyasaya süreceği hakkında açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalara göre Mart sonuna kadar Assassin’s Creed Rogue Remastered, Far Cry 5, Assassin’s Creed Origins için iki ek paket ve South Park: The Fractured But Whole oyunu ek paketlerinin oyun severler ile buluşacağını belirtti.