Ana Sayfa Global Haberler Twitch’te Bir Yol Ayrımı Daha Açıklandı!

Twitch’te Bir Yol Ayrımı Daha Açıklandı!

583
twitchte-bir-yol-ayrimi-daha-aciklandi

Twitch’te Bir Yol Ayrımı Daha Açıklandı! Oyun yayın platformu Twitch geçtiğimiz gün kurucuları arasında yer alan Kevin Lin ile yollarını ayırdıklarını duyurdu. Kevin Lin tarafından yapılan ayrılık açıklaması sonrasında Twitch kurucu ortakları arasında sadece bir kişi kalmış oldu.

Lin Medium’daki kişisel bloğu üzerinde yazdığı yazı ile şirketten ayrıldığını resmi olarak duyurdu. Lin’in ayrılığı sonrasında şirket başındaki tek kişi CEO pozisyonundaki Emmet Shear kaldı. 2008 ile 2018 yılları arasında baş işletme sorumlusu olarak görev alan Lin, 2020 yılı sonu itibariyle görevine son vermiş oldu. Daha önce kurucu ortaklar arasında yer alan Justin Kan, Kyle Vogt ve Michael Seibel gibi isimlerde firmadan ayrılmıştı.

twitchte-bir-yol-ayrimi-daha-aciklandi-3

Lin yaptığı açıklamasında gelecek planlarının ise henüz net olmadığını şu sözlerle ifade etti. “Ailem ve sevdiklerimle vakit geçirmeyi, biraz uyku uyuyup ve rahatlamayı, spor yapmayı ve tabii ki oynayamadığım video oyunlarıyla ilgilenmeyi dört gözle bekliyorum” Lin ayrıca “Merakımı genişletmek ve teknolojinin hayatımızda olumlu bir güçlendirici olduğu bir dünyayı keşfetmeye devam etmek için çok heyecanlıyım” dedi. Bu açıklaması aslında ileride başka projelerde Kevin Lin adını görebileceğimizin bir sinyali.twitchte-bir-yol-ayrimi-daha-aciklandi-2

Twitch’te Bir Yol Ayrımı Daha Açıklandı! Twitch CEO’su Emmett Shear ise yaptığı açıklamada “Kevin yaklaşık 12 yıllık görev süresi boyunca benim ve Twitch liderlik ekibinin inanılmaz bir ortağı oldu. Kültürümüzü ve işimizi inşa etmede etkili oldu. Ona tüm çalışmaları ve tutkusu için minnettarız. Sektöre katkılarının devam etmesini sabırsızlıkla bekliyoruz” şeklinde konuştu. İlerleyen dönemde Lin’in yeni projeleri hakkında açıklamalarda bulunması da bekleniyor.