Ana Sayfa Global Haberler Twitch, Görüntülenme Analizleri İçin Comscore ile Partner Oluyor

Twitch, Görüntülenme Analizleri İçin Comscore ile Partner Oluyor

966
twitch-goruntulenme-analizleri-icin-comscore-ile-partner-oluyor

Twitch, Görüntülenme Analizleri İçin Comscore ile Partner Oluyor! Twitch, canlı akış görüntüleme analitiği sunmak için medya ölçüm ve analiz şirketi Comscore ile partner olduğunu açıkladı.

Partnerlik anlaşması, dijital tüketim davranışları hakkında bilgi sağlamak için Twitch akışlarının etiketsiz kitle raporlarını Comscore’un dijital kitle çözümleriyle birleştirecek.

Twitch video metriklerinin Comscore’un analiziyle entegrasyonu, bir açıklamaya göre potansiyel reklamverenler ve sponsorlar için daha fazla bilgi sağlayacak. Anlaşmanın bir sonucu olarak, üçüncü taraf verileri ve Twitch’in ABD ve Kanada’daki “katılımlı kitlelerine” ilişkin bilgiler artık müşterilere sunulacak.

Comscore’un Baş Gelir Sorumlusu Carol Hinnant, bu partnerlik için açıklamada bulundu: “Twitch ile yeni ortaklığımız, Comscore’un kitle ölçümü ve ekranlar arasında inovasyona olan bağlılığının daha fazla kanıtı oldu. Oyun ve esporların ivme kazandığı bir zamanda, ortaklığımız sektörün tüketimi anlamasını ve bu alandaki trendlerden faydalanmasını sağlayacaktır. ”

Comscore Twitch ile yeni bir sektöre giriyor

Comscore, dijital, doğrusal TV, üstten ve tiyatro görüntüleme zekasını gelişmiş kitle bilgileriyle birleştirerek çok ekranlı kitle hareketleri izleme konusunda uzmanlaşmıştır. Şirket, Xandr, The Trade Desk ve LiveRamp dahil olmak üzere pazarlama ve teknoloji alanlarından çok sayıda şirketle partnerlik yapıyor.

Ayrıca partnerlik kapsamında, Twitch ile olan ortaklığının, ek pazarlara girişinde bir adım olarak görülüyor. Kategori düzeyinde ve tür düzeyinde raporlamanın sunulması gibi diğer alanlara dönüşme potansiyeli olduğu belirtildi.

Günlük 15 milyon aktif kullanıcısı ve on binlerce ücretli içerik oluşturucu ile Twitch, canlı yayın ve espor alanında önemli bir rol oynuyor. Yine son dönemde rakipleri artmaya devam ediyor. Bu rakipler arasında YouTube Oyun, Microsoft Mixer da var. Pazar analiz şirketi Newzoo’ya göre, espor pazarı 2019’da 1.1 milyar dolardan fazla gelir getirdi.

Bununla birlikte Twitch platformu rakiplerinin artmasına rağmen büyümeye devam ediyor. EMarketer’e göre sitenin önümüzdeki yıl 40 milyon ABD’li izleyiciye ulaşması bekleniyor. Bölgesel istatistikler ise 2023 yılında kadar 47 milyona ulaşacak.