Ana Sayfa Global Haberler Dr Disrespect ile Twitch Yeni Bir Anlaşmaya İmza Attı

Dr Disrespect ile Twitch Yeni Bir Anlaşmaya İmza Attı

1030
HUBOGI-dr-disrespect-ile-twitch-yeni-bir-anlasmaya-imza-atti

Dr Disrespect ile Twitch Yeni Bir Anlaşmaya İmza Attı! Geçtiğimiz yıl Mixer, Tyler “Ninja” Blevins ile yaptığı anlaşmasıyla Twitch’in en iyi yayıncılarından birini kendi bünyesine katmıştı. Bu şekilde, bazı yüksek profilli yayıncıları Twitch’ten uzaklaştıran sadece Mixer değil, aynı zamanda YouTube ve Facebook Gaming platformları da oldu.

Twitch, diğer platformlar taraflarıyla rekabet etmek için anlaşmaları en büyük isimlerin üçü olan Lirik, DrLupo ve timthetatman’ı bünyesine katarak savaşmaya karar vermesi çok uzun sürmedi.

Twitch, her ne kadar Mixer ve Facebook Gaming’in ortaya çıkışıyla biraz düşüşe geçse de hala favori yayın platformu arasında yer alıyor. Twitch’in ünlü isimlerinden Ninja ve Shroud geçtiğimiz sene Microsoft’un canlı yayın platformu olan Mixer’e çok büyük bir ödeme karşılığında geçiş yaparak Twitch için bir kayba sebep olmuştu. Bu yayıncılar hala Mixer üzerinden yayın yapıyorlar. Yine Twitch’in ünlü isimlerinden Rachel “Valkyrae” Hofsetter de YouTube Gaming ile anlaşma yapıp platform değiştirmişti. Eski UFC şampiyonu Ronda Rousey de Facebook Gaming ile anlaşmıştı.

Dr Disrespect büyük bir kitleye hitap ediyor

Ünlü yayıncı 2015 yılının Mayıs ayında gerçekleştirdiği ilk Twitch yayınından bu yana 163 milyon toplam izlenmeye ve 94 milyon civarı saat izlenmeye ulaşmış bulunuyor. Anlık olarak da 4 milyon üstü takipçiyi geçmiş durumda.

Twitch bugün, yeni sözleşmeleriyle bu rekabette yer almaya devam etti. Dr Disrespect, platformla bir anlaşma yaptığını açıkladı. Anlaşmanın şartları açıklanmadı, ancak Guy    “Dr Disrespect” Beahm profilinde, bu anlaşmanın büyük bir teklif olduğunu öne sürdü.

Yani, Twitch’in Dr Disrepsect’i kendi tarafında tutmak için önemli miktarda para ödediği anlaşılıyor, ancak muhtemelen anlaşmanın ayrıntılarını asla bilinmeyecek.